AEG EcoLine

Nasze najbardziej energooszczędne produkty – szanujemy środowisko, jednocześnie zapewniając wyjątkową skuteczność.

Przedstawiamy AEG EcoLine, starannie dobrany asortyment naszych najbardziej energooszczędnych urządzeń do kuchni i pralni oraz najbardziej wydajnych urządzeń do pielęgnacji domu. Produkty te pomogą przygotować pyszne posiłki dla bliskich oraz zadbać o czysty i zdrowy dom. Czy wiesz, że do 85% wpływu, jaki urządzenie wywiera na środowisko podczas całego cyklu życia, powstaje w domu?* Celem Electrolux EcoLine jest wspieranie lepszych wyborów przy każdym użyciu urządzenia.

*Na podstawie Oceny cyklu życia Grupy Electrolux obejmującej globalne rynki i kategorie produktów. Dane dostępne na życzenie.

Ocena cyklu życia

Ocena cyklu życia (Life cycle assessment, LCA) pomaga określać wpływ produktu na środowisko w całym cyklu życia, od samych surowców po jego utylizację.

Ocena cyklu życia (Life Cycle Assessment, LCA) i AEG

W AEG wykorzystujemy ocenę cyklu życia na poziomie kategorii, aby zrozumieć wpływ naszych urządzeń na środowisko. Nasze badanie pokazuje, że największy wpływ urządzeń domowych na klimat wynika ze zużycia energii podczas ich użytkowania. Electrolux Group przeprowadza ocenę cyklu życia kategorii produktu według normy ISO 14040-14043.

AEG EcoLine: kryteria wyboru

Urządzenia do kuchni i do prania są wybierane na podstawie ich najwyższych możliwych w UE klas efektywności energetycznej, o ile posiadają etykietę. Urządzenia bez etykiet energetycznych, takie jak płyty grzewcze, wybierane są ze względu na ich funkcje energooszczędności. Produkty do sprzątania w domu, takie jak odkurzacze, są wybierane ze względu na ich funkcje Auto Mode i użycie materiałów z recyklingu.

Zasady selekcji produktów EcoLine

Niski wpływ jaki wywierają na środowisko przez cały okres użytkowania

Funkcje, które opracowano z myślą o wysokiej skuteczności

Funkcje, które opracowano z myślą o skuteczności bez wysiłku.

SPRAWDZAJ KLASĘ ENERGETYCZNĄ

Poniżej znajdują się symbole/klasy energetyczne, które znajdziesz na produktach Electrolux EcoLine. Dzięki temu określisz kluczowe korzyści i funkcje w ramach danej grupy produktów.

AEG EcoLine

Produkty EcoLine są wybierane ze względu na energooszczędność, dużą wydajność oraz niski wpływ, jaki wywierają na środowisko.

Etykieta UE

Na podstawie zużycia energii oraz na mocy europejskich przepisów prawa, produkty są klasyfikowane od najbardziej do najmniej wydajnego. 

YourEko

Niezależny system oznaczeń, który przedstawia wydajność energetyczną pod względem finansowym. Więcej informacji: www.youreko.com.

Polecane produkty

5

5(4  Opinie )

Suszarka z pompą ciepła AbsoluteCare®.

Często zadawane pytania

Czy to jest nowa seria AEG?

Nie. AEG EcoLine zawiera modele dostępne na rynku, które spełniają kryteria AEG EcoLine. Co roku dokonujemy oceny, dbając o aktualność naszych kryteriów. Nowe modele spełniające te kryteria dodawane są do oferty AEG EcoLine, a modele, które już ich nie spełniają, są z niej usuwane.

Jakie produkty i kategorie produktów zaliczają się do AEG EcoLine?

Urządzenia AEG EcoLine obejmują wszystkie główne kategorie produktów, spełniając potrzeby całego domu. AEG EcoLine obejmuje zmywarki, pralki, suszarki, pralko-suszarki, chłodziarki, zamrażarki, chłodziarko-zamrażarki, płyty indukcyjne, okapy kuchenne, odkurzacze i oczyszczacze powietrza.

Czy urządzenia AEG EcoLine zawsze posiadają najwyższą klasę energetyczną na rynku, o ile jest to możliwe?

Nie. Produkty AEG EcoLine posiadają najwyższe klasy energetyczne w przypadku kategorii produktów z klasą energetyczną UE. Mogą się różnić od D do A+++, w zależności od kategorii. Umieszczając odznaki YourEko na naszych stronach internetowych, potwierdzamy konkurencyjność rynkową naszych klas energetycznych i pomagamy przekuwać efektywność energetyczną na oszczędności finansowe. W przypadku kategorii bez YourEko uwzględniamy dane rynkowe.

Czy produkty AEG EcoLine są wybierane wyłącznie na podstawie ich wydajności energetycznej?

Nie. W zależności od kategorii i modelu produkty AEG Ecoline są wybierane na podstawie ich etykiet energetycznych, funkcji oszczędzania energii i funkcji związanych z wydajnością. Mogą mieć też inne zalety, na przykład zawartość materiałów z recyklingu lub właściwości umożliwiające oszczędzanie wody.