Wprowadzamy nowe etykiety energetyczne

Komisja Europejska wprowadza właśnie rozporządzenie, które zmieni zasady gry. Ma to zachęcić do produkcji bardziej wydajnych i zrównoważonych ekologicznie urządzeń. AEG szybko przystosowuje się do nowych przepisów UE’ i wprowadza identyfikację wizualną etykiet energetycznych. Dotyczyć to będzie takich grup produktów jak pralki, pralko-suszarki, zmywarki czy chłodziarki, w tym te przeznaczone do przechowywania wina.

Nowe etykiety będą widoczne dla użytkowników z UE w sklepach stacjonarnych i online od 1 marca 2021 roku.

Przejście od starych do nowych etykiet energetycznych

Począwszy od listopada 2020 roku, wszystkie nowe produkty marki AEG mają dwie etykiety. Jedna przedstawia bieżącą klasyfikację, a druga — klasyfikację od A do G, która wejdzie w życie w marcu 2021. Tym samym zakupić będzie można produkty z dwoma etykietami energetycznymi. Nowa etykieta  energetyczna z kodem QR będzie dostępna od 1 marca 2021 roku, a do tego czasu można ją ignorować.

Wydajność energetyczna zakupionego produktu pozostaje niezmienna. Zmienia się jedynie klasyfikacji, tj. litera na etykiecie energetycznej, a nie wydajność produktu.

Stara a nowa etykieta energetyczna

Nowa etykieta jest bardziej szczegółowa, zawiera nowe elementy dotyczące wydajności, bardziej surowe wymagania związane z ekologią oraz nową metodą testowania.

 • Skala na starej etykiecie
  1
  Obecna skala na etykiecie, A+++ – D

  Obecna etykieta posiada 4 klasy z literą A, od A do A+++, i taką klasę ma większość urządzeń znajdujących się dziś w ofercie. Jest to mylące, gdyż nie przedstawia skali od wysokiej, przez średnią, po niską klasę energetyczną.

 • Skala na nowej etykiecie
  2
  Nowa skala na etykiecie, A–G

  Powyższy obrazek to przykład możliwego odpowiednika nowej etykiety energetycznej (klasa B) w przypadku urządzenia, które wcześniej klasyfikowano jako urządzenie klasy A+++. Chociaż wydajność energetyczna sama w sobie nie ulega zmianie, sama skala — tak, co oznacza, że nowe, niższe klasy nadal uznajemy za wydajne w ramach obowiązujących standardów. To pozostawia również przestrzeń w górnej części skali, gdyż opracowywane są jeszcze bardziej wydajne technologie.

Odkryj nasze ekologiczne urządzenia kuchenne, które zapewniają o wiele więcej niż tylko wydajność energetyczną

Chłodnictwo

Nasze urządzenia chłodzące pomagają minimalizować marnowanie żywności i zachęcają do bardziej zrównoważonego jedzenia.

Chronimy jakość żywności, zapewniając stabilną temperaturę i właściwą wilgotność.

 • Kiwi
  Seria 3000 ColdSense

  Przydatność do spożycia żywności jest wydłużona, a smak chroniony dzięki stabilnej temperaturze i schładzaniu, której jest o 40% szybsze niż w przypadku standardowych sterowników mechanicznych.

 • Dwa jabłka
  Seria 6000 TwinTech® No Frost

  Zminimalizuj utratę masy żywności o 60% i zmniejsz marnowanie żywności o 60% dzięki zaawansowanymi systemom podwójnego chłodzenia TwinTech® No Frost, które pozwalają zachować optymalną wilgotność i składniki odżywcze.

 • Owoce i warzywa w chłodziarce
  Seria 7000 Cooling 360°

  Unikaj marnowania żywności, dzięki obiegowi zimnego powietrza Cooling 360 i wnętrzu ze stali szlachetnej.

Nowe ikony informujące o wydajności chłodzenia

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa energetyczna
C. Roczne zużycie energii [kWh/rok]
D. Suma pojemności komór mrożących [l]
E. Suma pojemności komór chłodzących [l]
F. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

Zmywarki

Z szerokiej oferty zmywarek łatwo wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Urządzenia te pomagają dokonywać bardziej ekologicznych wyborów.

QuickSelect proponuje użytkownikowi programy, które optymalnie wykorzystują zasoby wody i energii, dostosowując je do potrzeb cyklu zmywania.

 • Zmywarka z funkcją AirDry
  Seria 3000 AirDry

  Wykorzystanie naturalnego obiegu powietrza przy suszeniu, pozwala na osiągnięcie 3 x lepszych efektów w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań.

 • Zmywarka z funkcją SatelliteClean
  Seria 6000 SatelliteClean®

  Zapewnia nawet 3 x  lepsze efekty zmywania w porównaniu do zmywarek ze standardowym ramieniem, dzięki czemu naczynia są czyste bez zbędnego marnowania wody.

 • Zmywarka z funkcją QuickSelect
  Seria 6000 QuickSelect

  Intuicyjne sterowanie QS dzięki czytelnemu wskaźnikowi Ecometr doradza w jaki sposób zoptymalizować zużycie energii, by zmywanie było wydajne i jednocześnie mniej szkodliwe dla środowiska.

 • Zmywarka z funkcją MaxiFlex
  7000 Series MaxiFlex

  Dzięki szufladzie MaxiFlex z regulowanymi przegródkami umyjesz wszystkie sztućce i nieporęczne przybory kuchenne za jednym razem, bez konieczności mycia ręcznego, tym samy oszczędzając wodę i energię.

Nowe ikony informujące o wydajności zmywarek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa energetyczna
C. Zużycie energii na 100 cykli w programie Eco [kWh]
D. Pojemność (liczba standardowych kompletów naczyń) dla programu Eco
E. Czas trwania programu Eco [godz.:min.]
F. Zużycie wody na cykl [l]
G. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

Odkryj nasze ekologiczne urządzenia do prania, które zapewniają o wiele więcej niż tylko wydajność energetyczną

Pralki

Nasze pralki ą wyposażone w programy, które nie tylko piorą, ale też pielęgnują ubrania chroniąc strukturę tkanin. Sprawiają, że są przyjemne w dotyku i na długo pozostają jak nowe.

 • Szuflada AutoDose
  Seria 8000 AutoDose

  Precyzyjne dawkowanie detergentu AutoDose pozwala białym tkaninom zachować biel, a kolorom - ich żywy odcień. Ponad to odpowiednie dozowanie przyczynia się do rozsądnego i ekologicznego zużycia detergentów.

 • Biała koszula
  Seria 7000 ProSteam®

  Cykl parowy pozwala szybko odświeżyć ubrania jednocześnie zmniejszając zużycie wody aż o 96%. Odświeżanie parą to oszczędność ponad  40l wody na cykl.
  *Testowano na 1kg delikatnej odzieży w porównaniu do tradycyjnego programu Delikatne.

 • Czerwona koszula i zegarek
  Seria 8000 ÖKOPower

  Program ÖKOPower 59 min wstępnie miesza detergent, zapewniając szybsze, wydajniejsze pranie w niższej temperaturze. ÖKOPower to skuteczne pranie w 30°C i oszczędność ponad 30% energii w porównaniu z programem do prania bawełny w 40°C. 

 • Czarna sukienka na wieszaku
  Seria 9000 SoftWater ®

  Pranie w zmiękczonej i oczyszczonej wodzie sprawia, że kolory nie blakną. W ten sposób można wydłużyć życie ubrań o kolejne dziewięć miesięcy co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie śladu węglowego i wodnego o blisko 20-30%.* *Źródło: www.wrap.org.uk.

Nowe ikony informujące o wydajności pralek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa energetyczna
C. Ważone zużycie energii na 100 cykli prania [Kwh]
D. Klasyfikowana pojemność programu Eco
E. Klasa efektywności wirowania
F. Czas trwania programu Eco [godz.:min.]
G. Ważone zużycie wody na cykl prania [l]
H. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

Pralko-suszarki

Pralko-suszarki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jedno urządzenie zapewniło efekty prania i suszenia tak samo dobre, jak w przypadku użytkowania 2 oddzielnych sprzętów.

 • Para w suszarce
  Seria 7000 Steam

  Odświeżanie parowe delikatnych tkanin takich jak kaszmir, chroni włókna przed zniszczeniem. Innowacyjny sposób wytwarzania pary sprawia, że jest to w pełni bezpieczne - temperatura nigdy nie jest wyższa niż 40°C.

 • Niebieska koszula
  Seria 8000 ÖKOMix

  System Ökomix wstępnie miesza detergent z wodą przed wprowadzeniem go do bębna. Zapewnia to szybsze i wydajniejsze pranie w niskiej temperaturze oraz oszczędność energii. Pranie w temperaturze 30°C zamiast 40°C pozwala zaoszczędzić nawet do 35% energii.

 • Fioletowe ubrania
  Seria 9000 SensiDry

  Temperatura suszenia w pralko-suszarce z pompą ciepła jest zdecydowanie niższa, dzięki czemu ubrania traktowane są delikatnie i na długo zachowują trwałość. Poprzez zastosowanie pompy ciepła pralko-suszarka zużywa do 45% energii mniej w porównaniu z tradycyjną kondensacyjną pralko-suszarką.

Nowe ikony informujące o wydajności pralko-suszarek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa energetyczna
C. Ważone zużycie energii na 100 cykli [kWh]
D. Ważone zużycie wody na cykl [l]
E. Klasa efektywności wirowania
F. Klasyfikowana pojemność programu Eco
G. Czas trwania programu Eco [godz.:min.]
H. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

*Lewa część etykiety odnosci się do cyklu prania, prawa - do cyklu prania i suszenia.