Przewodnik dla kupujących

ZNAJDŹ PRALKĘ DOPASOWANĄ DO TWOICH POTRZEB

Wymiary

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pralki wolnostojącej, czy do zabudowy, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz na nią miejsce. Możesz zacząć od zmierzenia posiadanej przestrzeni:

Szerokość: 60-48 cm - najlepiej sprawdzi się pralka ładowana od frontu

Szerokość: 45-40 cm - rozważ pralkę ładowaną od góry

Głębokość: 45-38cm - w tej przestrzeni zmieści się wąska pralka ładowana od przodu

Wskazówka: jeśli masz małe mieszkanie, rozważ zakup pralko-suszarki 2w1. Pamiętaj, aby wybrać sprzęt ładowany od przodu, jeśli chcesz ustawić suszarkę bębnową na pralce. Sprawdź naszą ofertę!

Pojemność

Decydując o pojemności pralki, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

Wielkość gospodarstwa domowego: jak duża jest Twoja rodzina?

Nawyki: ile razy w tygodniu robisz pranie?

Rodzaj i rozmiar pranych rzeczy: na przykład pościel, kołdry i zasłony będą wymagały większego bębna

Wszystkie pralki AEG są wyposażone w technologię ProSense. ProSense wykorzystuje czujniki wagi do regulacji zużycia wody i energii w zależności od obciążenia. Oszczędza to czas i pieniądze oraz zapewnia ochronę odzieży.

Energooszczędność

Wszystkie pralki AEG zostały zaprojektowane tak, aby znacznie zmniejszyć zużycie energii i wody, bez pogorszenia wydajnośc prania. 

Określone technologie mogą również przyczynić się do lepszej efektywności energetycznej. Należą do nich silniki inwerterowe, technologia opcjonalna ECO lub technologia ProSense.

CICHO I SZYBKO

Przy wyborze pralki należy wziąć pod uwagę dwie dodatkowe kwestie:

CICHE CYKLE PRANIA

Nasze pralki utrzymują poziom hałasu na poziomie 47 decybeli. Tak więc pranie nie zakłóca spokoju w Twoim domu.

PROGRAMY SZYBKIEGO PRANIA

Możesz wyprać ubrania za pomocą krótkich programów w ciągu zaledwie 20 minut przy małym ładunku (3 kg). W przypadku większych obciążeń wybierz program OKOPower (wybrane modele). Program OKOPower pierze ubrania w 59 minut, a z nowym programem MYWash — zaledwie 49 minut.

Inteligentne pralki

Dzięki aplikacji My AEG Care łatwo podłączysz swoje urządzenia do telefonu, zyskując inteligentniejszy i szybszy sposób dbania o pranie. Otwórz aplikację, wybierz temperaturę, rodzaj tkaniny i kolor, a aplikacja zajmie się resztą.

Sprawdź

PASUJĄCE URZĄDZENIA

Jeśli chcesz „dopasować” swoją pralkę do suszarki, nasze modele AEG są stworzone do łączenia je w pary! Możesz więc je układać jedno na drugim lub instalować obok siebie i zoptymalizować przestrzeń swojej pralni.

Pralka i suszarka AEG

Pralki z funkcją pary

Para to dobry wybór, jeśli unikasz zagnieceń i prasowania. Pralki z technologią ProSteam® wyposażone są w opcję PlusSteam, która pozwala zredukować zagniecenia nawet o jedną trzecią poprzez dodanie pary pod koniec cyklu prania. Możesz też użyć oddzielnego cyklu pary jako szybkiego i łatwego sposobu na odświeżenie wymiętych ubrań.

Certyfikaty

Certyfikat Woolmark stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Oznacza to, że nasze pralki są wystarczająco delikatne dla wszystkich tkanin, od wełny po jedwab.

Pralki ÖKOMix są certyfikowane* przez Ariel i Lenor. Oznacza to, że zapewniają optymalne czyszczenie i rozprowadzanie płynu zmiękczającego do tkanin, zapewniając Ci uczucie świeżości na dłużej. 

 

NA STRAŻY INTENSYWNOŚCI KOLORÓW

Wyobraź sobie pralkę, której możesz zaufać, że Twoje kolory będą żywe, a czerń tak intensywna, jak w dniu zakupu. Dzięki AEG nie musisz rezygnować z wydajności na rzecz pielęgnacji. Tylko technologia AEG SoftWater oczyszcza i zmiękcza wodę, zapewniając wydajność czyszczenia w temperaturze 60 stopni przy zaledwie 30 stopniach. Zachowanie koloru, kształtu i dotyku każdej części garderoby. AEG to więcej niż pralka. To strażnik twoich ubrań.

 • ikona spadającej kropli
  Technologia SoftWater

  Oczyszcza i zmiękcza wodę, aby zachować kolor, kształt i wygląd odzieży.

 • ikona koszulki
  Technologia ÖKOMix

  Unikalne wstępne mieszanie detergentu, zmiękczacza i wody, aby dotrzeć do każdego włókna.

 • ikona chmury
  Technologia ProSteam®

  Zmniejsza zagniecenia o jedną trzecią i szybko odświeża ubrania.

TRWAŁOŚĆ KOLORÓW, PRANIE PO PRANIU*

Miększa woda jest łagodniejsza dla ubrań, niż twarda. Nasza zaawansowana technologia SoftWater oczyszcza i zmiękcza wodę, zanim ta dostanie się do bębna. Dzięki temu detergenty mogą działać znacznie wydajniej w niskich temperaturach, zapewniając wydajność czyszczenia w 60°C przy zaledwie 30°C. Dzięki temu kolory zachowają intensywność po praniu, a czerń nie zblaknie do szarości.

*Test trwałości koloru wykonany na czarnym poliestrze po 50 cyklach prania w 30 stopniach.

ILOŚĆ ZAGNIECEŃ MNIEJSZA O 1/3*

Technologia ProSteam® redukuje zagniecenia o jedną trzecią i minimalizuje potrzebę prasowania. Twoje ubrania są szybko odświeżane bez konieczności włączenia pełnego cyklu prania.

KOLORY KOCHAJĄ SÓL

Bez kontaktu z ubraniami, sól aktywuje filtr jonowymienny, który zmiękcza wodę i usuwa szorstkie minerały i zanieczyszczenia. Dzięki temu kolory zachowają intensywność po praniu, a czerń nie zblaknie do szarości.

CZYSTE I PACHNĄCE PRANIE W NIECAŁĄ GODZINĘ

Doskonale czyste pranie w niecałą godzinę? To możliwe z programem ÖKOPower. Zoptymalizowany pod kątem rzeczy codziennych, dokładnie pierze ubrania w zaledwie 59 minut. Skuteczne czyszczenie w niższych temperaturach jest możliwe dzięki naszej unikalnej technologii wstępnego mieszania. Dla wyjątkowej pielęgnacji i przy mniejszym zużyciu energii.

 • ikona zegara i koszulki
  Program ÖKOPower

  Doskonałe rezultaty prania w 30°C w mniej niż godzinę.

 • ikona koszulki
  Technologia ÖKOMix

  Unikalne wstępne mieszanie detergentu, zmiękczacza i wody, aby dotrzeć do każdego włókna.

 • 3 shirts icon
  Technologia ProSense®

  Automatycznie dostosowuje czas, zużycie wody i energii do wielkości załadunku.

SZYBSZA I DOKŁADNIEJSZA PIELĘGNACJA Z PROGRAMEM ÖKOPOWER

ÖKOPower to codzienny program, który zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. Wypierz ubrania w zaledwie 59 minut - dokładnie i oszczędzając energię. To idealny program do codziennego użytku bez kompromisów w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju.

OCHRONA TKANIN Z TECHNOLOGIĄ ÖKOMIX

Dzięki ÖKOMix detergent i zmiękczacz są mieszane z wodą, rozpuszczając się i aktywując całkowicie, zanim jeszcze dotrą do bębna. Jest to jedyna technologia, która zapewnia równomierne rozprowadzanie detergentów i zmiękczaczy – sprawiając, że docierają, czyszczą i pielęgnują każde włókno.

NAWET 2X WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

Ciesz się nawet dwukrotnie większą wydajnością zmiękczacza dzięki wyjątkowej pralce z serii 8000.*

* Ocena porównawcza wykonana z pojedynczą dawką zmiękczacza w pralce AEG w porównaniu do podwójnej dawki zmiękczacza w pralce tradycyjnej.

STYLOWE UBRANIA BEZ ZAGNIECEŃ

Codzienne utrzymanie profesjonalnego wyglądu staje się łatwiejsze. Pralki z serii 7000 sprawiają, że wyprane koszule mają mniej zagnieceń, a Ty oszczędzasz czas i nerwy podczas prasowania. 

Technologia ProSteam® umożliwia ukończenie prania parą, w celu zmniejszenia zagnieceń lub użycie oddzielnego programu pary do odświeżenia ubrań bez ich prania. Nie tylko oszczędzasz czas, ale także zmniejszasz potrzebę czyszczenia na sucho. Mniej prasowania oznacza mniejsze zużycie włókien, zachowując ich perfekcyjny wygląd na dłużej.

Dzięki temu Twoje ubrania wyglądają i czują się nienagannie każdego dnia. A Ty wraz z nimi.

Czytaj więcej
 • ikona chmury
  Technologia ProSteam®

  Zmniejsza ilość zagnieceń o jedną trzecią i szybko odświeża ubrania.

 • ikona koszulki
  Technologia ProSense®

  Automatycznie dostosowuje czas, zużycie wody i energii do rozmiaru wsadu.

 • ikona koszulki
  Opcja SoftPlus

  Poprawia rozprowadzanie środka zmiękczającego, chroniąc ubrania i sprawiając, że stają się bardziej miękkie.

ZMNIEJSZA ILOŚĆ ZAGNIECEŃ O 1/3

Korzystanie z opcji PlusSteam® w celu zakończenia cyklu prania parą zmniejsza ilość zagnieceń nawet o 30%. Możesz również odświeżyć ubrania za pomocą oddzielnego programu parowego, aby usunąć z odzieży niepożądane zapachy. Oznacza to mniej czasu spędzonego przy żelazku, a co za tym idzie - mniejsze zużycie włókien.

Opcja PlusSteam

Nowe i ulepszone rozwiązanie parowe umożliwia zakończenie cyklu prania parą, co pozwala na zmniejszenie ilości zagnieceń i ograniczenie czasu podczas prasowania.

A: Tradycyjna funkcja parowa (upierz i wysusz, a następnie uży pary)

B: Funkcja PlusSteam (pranie i para za jednym razem)

DBAŁOŚĆ O TKANINY DZIEŃ PO DNIU

Noszenie wysokiej jakości ubrań to prawdziwa przyjemność. Aby tę jakość zachować, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. W pralkach serii 6000 każdy załadunek jest mierzony, aby dostosować każdy cykl i obliczyć odpowiednią ilość wody i energii, jakiej wymaga pranie.

 • ikona koszulki
  Technologia ProSense®

  Automatycznie dostosuje czas, zużycie wody i energii do wielkości załadunku.

 • ikona koszulki
  Opcja SoftPlus

  Poprawia rozprowadzanie środka zmiękczającego, chroniąc ubrania i sprawiając, że stają się bardziej miękkie.

 • ikona - dwa krany
  Łączenie gorącej i zimnej wody

  Zaoszczędź do 50% energii, korzystając z sieci lub z magazynowanej ciepłej wody.

  Funkcje mogą się różnić w zależności od modelu.

DBAJ O UBRANIA 2X LEPIEJ

Technologia ProSense® dostosowuje czas, zużycie wody i energii do wielkości załadunku, nawet jeśli jest to tylko jedna koszula lub cotygodniowe pranie. Dzieje się tak dzięki specjalnym czujnikom, które inteligentnie kontrolują ustawienia cyklu i dbają o to, aby Twoje ubrania były prane tylko tyle, ile powinny — nie za długo, nie za krótko. Dzięki temu tkaniny mniej się zużywają, zachowując kolor i fakturę na dłużej.

Technologia ProSense® zapewnia:

Szybsze oszacowanie wielkości załadunki - odpowiedni dobór parametrów cyklu, zaraz po uruchomieniu programu. 

Wyjątkową dokładność - cykl jest optymalizowany na podstawie rodzaju tkanin, wielkości załadunku i pomiaru absorbcji wody.  

Większą elastyczność - dopasowanie cyklu nawet przy mniejszych załadunkach (1-2 kg).