Informacje o AEG

POMYSŁY, KTÓRE WYPRZEDZAJĄ CZAS

130 LAT INNOWACJI

Firma AEG zawsze wykorzystywała technologie jutra, by spełniać przyszłe wymagania. W 2017 r. obchodzimy 130-tą rocznicę wprowadzania innowacji do Waszych domów.  Łączymy inteligentną technologię z doskonałym wzornictwem, zgodnie z wizją i filozofią Petera Behrensa z AEG - perfekcja formy i funkcjonalności. Zamierzamy nadal wprowadzać innowacje i czerpać z naszej spuścizny.

pierwsze biuro aeg

Historia

Firma AEG powstała w 1883 r. z inicjatywy Emila Rathenaua jako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Fuzja ze spółką zależną Telefunken AG i późniejsze przejęcia przez firmę Daimler AG, a ostatecznie przez grupę Electrolux, ukształtowały AEG jako myślącą perspektywicznie firmę, którą jest obecnie. Innowacyjność jest kluczem do wszystkich poczynań AEG. Była ona siłą napędową dla naszych najbardziej znanych wynalazków dla gospodarstwa domowego — poczynając od pierwszej elektrycznej lodówki, a kończąc na zastosowaniu po raz pierwszy technologii pompy ciepła w suszarkach. Jest także inspiracją do stosowania przyjaznych środowisku materiałów. To nasza historia i nasza przyszłość.

Spojrzenie w przyszłość

Jutro zaczyna się dziś. Zmieni się sposób naszego jedzenia, ubierania i życia. Wiemy, w jaki sposób technologia może zmienić na lepsze otaczający nas świat. Dlatego staramy się, aby nasze urządzenia nie tylko wykraczały poza dzisiejsze potrzeby, ale także wykorzystywały technologie jutra — by spełniać przyszłe wymagania.

zegar

Połączenie formy i funkcjonalności

W 1907 r. nowatorski architekt, Peter Behrens, objął w firmie AEG stanowisko konsultanta artystycznego. Dzięki swoim dokonaniom w firmie AEG Behrens jest obecnie uważany za twórcę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego. Profesor Behrens wyznawał prostą, ale jednocześnie skuteczną filozofię projektowania: „Doskonałość formy i funkcjonalności”. Pracował niestrudzenie, aby tworzyć nie tylko jak najbardziej funkcjonalne, ale także estetycznie atrakcyjne produkty AEG.

nowoczesne wzornictwo

Ewolucja formy i funkcjonalności

W każdym urządzeniu znajdziesz inteligentną technologię i przemyślane wzornictwo, które gwarantują za każdym razem wyjątkową wydajność i doskonałe efekty. Odkryjesz, jak za jednym dotknięciem zmienia się to, czego można dokonać w domu. Projektujemy nasze urządzenia przede wszystkim z myślą o Tobie — aby zapewnić Ci wyjątkową wydajność i doskonałe efekty. Za każdym razem.

Projektowanie polega na tworzeniu form, które odpowiadają charakterowi produktów i odzwierciedlają zalety nowych technologii

Peter Behrens

Architekt i konsultant artystyczny firmy AEG

PRZEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM

The Next Black

Z myślą o przyszłości potrzeb związanych z praniem i propagowaniu bardziej przyjaznych środowisku metod produkcji odzieży firma AEG przygotowała film „The Next Black” — 45-minutowy dokument, który prezentuje przyszłość naszej odzieży.
Obejrzyj film dokumentalny

TASTEOLOGY

Odkryj nowy wymiar smaku. Tasteology to film dokumentalny, który odkrywa tajemnicę smaku widzianą z nowej perspektywy. Skupiliśmy się bowiem nie tylko na smaku i składnikach, ale także na doświadczeniu i wiedzy naukowej. Prezentując pięć odcinków cyklu, chcemy zainspirować Cię do nowych odkryć w kuchni i poza nią.
Zobacz cały cykl

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Będąc producentem najlepszych urządzeń AGD na świecie, chcemy zmieniać rzeczywistość, nie tylko wprowadzając coraz lepsze technologie ale również wnosząc pozytywną zmianę w codzienne życie ludzi i naszej planety.

Jesteśmy ambitni w swoich planach. W nieodległej przyszłości chcemy zmniejszyć nasz ślad węglowy o 50% i jednocześnie zwiększyć efektywność wykorzystania materiałów. Wiemy, że stoją przed nami trudne wyzwania. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólna praca w poszukiwaniu rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska i korzystne dla wszystkich, pozwoli nam dokonać pozytywnej zmiany — odczuwalnej na co dzień.

 • 1
  Lepsze rozwiązania

  Lepsze rozwiązania polegają na dostarczaniu konsumentom produktów i usług, które ułatwiają im życie, jednocześnie zapewniając oszczędność energii, wody i zasobów.

 • 2
  Lepsze działanie

  Sposób postępowania AEG zapewnia bezpieczną, efektywną i etyczną podstawę dla działań naszych pracowników, by zmienić świat na lepsze.

 • 3
  Lepsze społeczeństwo

  Wszędzie na świecie AEG stara się pomóc w budowie lepszego społeczeństwa, wspierając swoich klientów i dostawców, a także lokalne społeczności.