x

Możemy Ci pomóc lepiej zadbać o odzież

Ubrania to znacznie więcej niż włókna pozszywane nićmi. One zatrzymują wspomnienia. Opowiadają naszą historię. Jednak przeciętnie nie nosimy 80% ubrań, które mamy w szafie. Jeżeli będziemy lepiej o nie dbać, możemy zmienić kulturę wyrzucania ubrań na śmietnik i dopisać nowe rozdziały do historii naszych ulubionych rzeczy.

DLACZEGO NALEŻY DBAĆ O ODZIEŻ?

Twoje ubrania to niezwykły zapis pewnego momentu w czasie. Jeśli jednak tracą swój atrakcyjny wygląd i stają się nieprzyjemne w dotyku, trafiają na dno szafy. Nie musi się tak dziać. Istnieje wiele sposobów pielęgnacji tkanin i jeszcze więcej powodów, żeby o nie zadbać – od zachowania wspomnień po ochronę środowiska.

Kobieta w fioletowej bluzce

Zatrzymaj wspomnienia

Niektóre z ulubionych ubrań stają się naszą drugą skórą. Towarzyszą nam w przyjemnych chwilach i pozostają wspomnieniem wspólnych przeżyć. Zadbaj, by zatrzymać wspomnienia związane z ubraniami, pielęgnując je we właściwy sposób. Dzięki temu będziesz za każdym razem z przyjemnością zakładać swoje najcenniejsze ubrania. Niech ukochane rzeczy towarzyszą Ci w nowych ekscytujących momentach.

Fioletowa jedwabna bluzka wraz z biżuterią
Zdjęcie gładkiego i przyjemnie pachnącego jedwabiu

Spraw radość swoim zmysłom

Decyzja, co założyć, zależy nie tylko od tego, jak wyglądają nasze ubrania. Badania sugerują, że angażujemy przy tym wszystkie zmysły – od dotyku po węch. Kierujemy się tym, jakie ubrania są w dotyku i czy świeżo pachną. Zadbaj, by mieć ochotę zakładać swoje ubrania, sprawiając radość wszystkim zmysłom. Nowoczesne pralko-suszarki zapewniają ubraniom świeżość, ponieważ pranie i suszenie odbywa się w jednym ciągłym cyklu.

Pudełka z zakupami

Zmień swoje nawyki

Ubrania mają olbrzymi wpływ na środowisko. Możemy zadbać o ekologię, pielęgnując rzeczy we właściwy sposób. Dzięki właściwej technologii możesz zajrzeć do szafy, zamiast wybierać się do sklepu. Nasze najlepsze suszarki potrafią suszyć wełnę i jedwab, dzięki czemu nawet tak delikatne tkaniny dłużej wyglądają jak nowe. Spraw, by ubrania służyły Ci nawet 9 miesięcy dłużej, a Twój ślad węglowy i wodny zmniejszył się o 20-30%.

Kobieta w świeżo wypranej srebrnej jedwabnej bluzce
System AbsoluteCare®

Teraz możesz zadbać w domu o ubrania równie dobrze jak zrobiono by to w pralni

Suszarka AEG serii 8000

GWARANCJA OCHRONY JEDWABNEJ BLUZKI

Odkryj równie delikatny sposób suszenia najbardziej wymagających tkanin jak suszenie na płasko. Teraz możesz suszyć bluzki ze 100% jedwabiu z całkowitą pewnością, że zachowają swoją jakość, fason i miękkość – przy mniejszej ilości zagnieceń niż po wysuszeniu na wolnym powietrzu. Pozwoli Ci na to suszarka serii 8000 z systemem AbsoluteCare®.

Niebieska bawełna z symbolem prania w temperaturze 30 stopni na górze

Oszczędzaj pieniądze

Nowoczesne pralki zapewniają doskonałe efekty prania w niskiej temperaturze. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, jest korzystne dla środowiska i pomaga chronić odzież. Nowoczesna pralka zużywa do 80% mniej energii w porównaniu z pralką 5-letnią. Zainwestuj więc w nowoczesną technologię i oszczędzaj pieniądze, piorąc w temperaturze 30 stopni.

Kobieta w świeżo wypranej czerwonej jedwabnej bluzce
TECHNOLOGIA ÖKOMix

Unikalna technologia wstępnego mieszania detergentu, płynu zmiękczającego i wody, aby dotarły do każdego włókna

Pralka AEG serii 8000

OCHRONA DELIKATNYCH KOSZUL

Ubrania z delikatnych materiałów wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować swoją ponadczasową jakość niezależnie od częstotliwości noszenia. Nasza zaawansowana pralka serii 8000 z technologią ÖKOMix pozwoli Ci bardzo dokładnie prać ulubione ubrania nawet w niskich temperaturach. Przedłuż ich żywotność dzięki najlepszej ochronie, która sprawi, że po każdym praniu będą wyglądać jak nowe.

CYKL PIELĘGNACJI ODZIEŻY

Niewielkie zmiany mogą znacząco wydłużyć trwałość ubrań. Teraz tak szybko wymieniamy ubrania. Aby używać ubrań tak długo, jak nasi dziadkowie, wcale nie musimy uciekać się do staroświeckich sposobów pielęgnacji. Bardziej przemyślane zakupy i wykorzystanie nowoczesnej technologii prania i suszenia sprawią, że ubrania będą służyć Ci przez lata.

Wszystko zaczyna się w sklepie

Niebieska bawełniana tkanina

Szukaj dobrej jakości

Ubrania dobrze skrojone i odszyte są bardziej trwałe. Dobra jakość kosztuje więcej, ale wiesz, za co płacisz. Szukaj ubrań z trwałych, naturalnych tkanin jak bawełna lub wełna. Sprawdź, czy na szwach i łączeniach nie ma zmarszczek lub nieregularności. Upewnij się też, czy przy guzikach nie wiszą luźne nitki. Ubrania takiej jakości lepiej wytrzymają upływ czasu. Ubrania, które mają niedbałe szwy, lepiej zostawić na wieszaku sklepowym.

Naczynie z wodą z dodanymi szkodliwymi chemikaliami

DBAJ O ŚRODOWISKO

Możesz zmniejszyć negatywny wpływ swoich ubrań na środowisko już w momencie wejścia do sklepu. Na wyprodukowanie 1 kg tekstyliów zużywa się średnio 1 kg chemikaliów. Dlatego szukaj ubrań wykonanych z tkanin ekologicznych, materiałów biodegradowalnych lub podlegających recyklingowi. Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj film „The Next Black”, który porusza kwestię zrównoważonego rozwoju w przemyśle tekstylnym.

To, co robimy z ubraniami po ich zakupie, ma ogromny wpływ na ich trwałość oraz na naszą planetę. Ubrania można pielęgnować w sposób, który zapewni im delikatną ochronę a jednocześnie będzie przyjazny dla środowiska.

Pierz mniej, chroń lepiej

Niewiele ubrań wymaga prania po każdym założeniu. Zbyt częste pranie jest szkodliwe dla środowiska i wpływa niekorzystnie na wygląd ubrań. Zaczekaj, aż będziesz mieć czym napełnić pralkę. Rzadsze pranie większej ilości ubrań pomaga zmniejszyć zużycie energii i wody – podobnie jak nasza technologia OptiSense. Dostosowuje ona czas i zużycie energii do wielkości załadunku. Nie występuje więc problem zbyt długiego prania – jest ono zawsze optymalne.

Świeżo wyprana czarno-czerwona tkanina
TECHNOLOGIA SOFTWATER

Uzyskaj efekt dokładnego prania w temperaturze 60 stopni przy ustawieniu zaledwie 30 stopni.

Pralka AEG serii 9000

KONIEC Z BLAKNIĘCIEM KOLORÓW W PRANIU

Zachowaj miękkość w dotyku i żywe kolory ubrań na dłużej. Nowatorska technologia SoftWater zastosowana w pralkach AEG serii 9000 usuwa z wody zanieczyszczenia, które mogą uszkadzać włókna tkanin. Dzięki zmiękczeniu wody przed jej dotarciem do bębna detergent może działać z maksymalną skutecznością nawet w niskich temperaturach. Nareszcie nie trzeba poświęcać skuteczności prania na rzecz pielęgnacji tkanin.

Z łatwością radź sobie nawet z najbardziej wymagającym praniem

 • Czerwony jedwab na antracytowym tle
  Detergent do delikatnych tkanin

  Używaj detergentu, który nie zawiera enzymów pochodzenia białkowego. Mogą one spowodować uszkodzenie wełnianych i jedwabnych tkanin.

 • Ręczne pranie ubrania w czerwonym kolorze
  Szybko usuwaj plamy

  Możliwie jak najszybciej namocz zaplamioną rzecz w zimnej wodzie, aby zapobiec utrwaleniu się plamy.

 • Świeżo wyprana czerwona bluzka
  Zadbaj o kolory

  Najlepsze do prania kolorowych rzeczy są detergenty bez dodatku wybielacza. Używaj detergentu z wybielaczem wyłącznie do prania białych rzeczy, aby zachować ich śnieżną biel.

TECHNOLOGIA PROSTEAM

Do 30% mniej zagnieceń i szybkie odświeżanie odzieży

Pralka AEG serii 7000

OCHRONA DELIKATNYCH KOSZUL

Teraz bez wysiłku możesz sprawić, że Twoje ubrania będą wyglądać doskonale. Jeśli chcesz poświęcać mniej czasu na prasowanie, pralka serii 7000 z technologią ProSteam pozwoli Ci skorzystać z pełnego cyklu prania z dodatkiem pary lub odrębnego cyklu odświeżania parowego na sucho. Krótkie programy parowe delikatnie i bezpiecznie usuwają z suchej odzieży niepożądane zapachy i wygładzają zagniecenia.

Modele w ubraniach z jedwabiu, wełny i strojach sportowych

DOSTOSUJ SUSZENIE DO WŁASNYCH POTRZEB

Innowacyjna technologia w suszarce sprawiła, że to co było niemożliwe, stało się rzeczywistością. Tylko suszarka AEG serii 8000 z systemem AbsoluteCare® zapewnia indywidualnie dostosowaną ochronę odzieży. Precyzyjna kontrola obrotów bębna i temperatury sprawia, że suszenie ubrań przebiega w delikatny sposób, co pozwala zachować ich wygląd i miękkość w dotyku. Poczynając od wełny i jedwabiu, a kończąc na wyczynowej odzieży sportowej, możesz liczyć na pełną ochronę włókien.

Redukcja, przetwarzanie, recykling

Niemal 95% wyrzucanej odzieży nadaje się do dalszego noszenia lub ponownego przetworzenia. Końcowy etap cyklu życia Twoich ubrań wcale nie musi być końcowy. Odzież, która jest w dobrym stanie, przekaż na cele charytatywne. Przerób ją, aby zyskała nowe życie. Możesz także oddać ją do punktu recyklingu odzieży. Recykling redukuje ilość odpadów i zmniejsza zużycie energii i wody. Dbałość o środowisko nigdy nie wyjdzie z mody.

Wskazówki, jak lepiej dbać o odzież, korzystając z aplikacji My AEG

Aplikacja, która pomoże Ci lepiej zadbać o ubrania

Używając mniej detergentu i wybierając środki przyjazne dla środowiska, zadbasz o ekologię i oszczędzisz na wydatkach. Gdy ubrania się zużyją, sięgnij po igłę i nitkę, zamiast wyrzucać je na śmietnik. Drobne naprawy i przeróbki krawieckie sprawią, że ubrania znów będą wyglądały jak nowe. Aby uzyskać więcej wskazówek, jak zadbać o ubrania, pobierz bezpłatną aplikację My AEG.

METKI NA ODZIEŻY DO ZAKWESTIONOWANIA

Wraz z rozwojem technologii powinny zmieniać się nasze przyzwyczajenia dotyczące prania. Mimo to wciąż pierzemy i suszymy odzież w przestarzały sposób. Jest to szkodliwe dla środowiska i naszych ubrań. My kwestionujemy szereg oznaczeń na metkach pielęgnacji odzieży, ponieważ naszym zdaniem są już nieaktualne. Oto, jak należy prać i suszyć, aby zapewnić ubraniom najlepszą ochronę.

CHROŃ UBRANIA, NIE SŁUCHAJĄC PRZESTARZAŁYCH PORAD

Ubrania moczące się w wannie z wodą

30 to nowe 40

Temperatury prania na metkach to nie temperatury zalecane, lecz maksymalne. Większość prań można zrobić w niższej temperaturze. Pomoże to chronić kolory i strukturę tkanin, a także zmniejszyć rachunki za zużycie prądu. Nasze pralki ÖKOMix zapewniają wyjątkową ochronę już w 30 stopniach. Opatentowana technologia wstępnego mieszania detergentu sprawia, że rozpuszcza się on szybciej i jest aktywny w niższej temperaturze.

Kobieta w świeżo wypranej czarnej sukience

OCHRONA TWOJEJ ULUBIONEJ CZARNEJ SUKIENKI

Zachowaj kolor, fason i przyjemny dotyk Twoich ubrań mimo wielokrotnego prania. System filtracji z wymiennikiem jonowym w pralkach AEG serii 9000 to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Technologia SoftWater umożliwia usunięcie zanieczyszczeń z wody zanim trafi ona do bębna, dzięki czemu zapewnia efekty prania w temperaturze 60 stopni już przy ustawieniu 30 stopni. Jest to korzystniejsze dla środowiska i dla Twoich ubrań.

Certyfikat Woolmark

Nasze urządzenia uzyskały certyfikat potwierdzający, że są bezpieczne nawet dla wełnianych tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego.

Zielony emblemat Woolmark

Zapomnij o praniu ręcznym

Zapomnij, co Ci mówiono. Pranie ręczne nie jest najlepszym sposobem czyszczenia delikatnych ubrań. Zużywa się więcej czasu i wody, a co więcej poddaje się tkaniny większym naprężeniom, niż sądzimy. Nowoczesne pralki z funkcją prania wełny i jedwabiu dzięki specjalnie zaprojektowanym obrotom bębna i niższej temperaturze zapewniają najlepszą ochronę delikatnym tkaninom.

Unikaj pralni chemicznej

Pranie chemiczne jest kosztowne i szkodliwe dla środowiska, a w dłuższym okresie także dla ubrań. Można go jednak uniknąć. Nowoczesne pralki działają tak delikatnie, że można w nich prać wiele ubrań z oznaczeniem „tylko pranie chemiczne”. Dotyczy to również pralko-suszarek AEG z certyfikatem Woolmark. Można w nich bezpiecznie prać i suszyć ubrania w dużo niższych temperaturach – nawet te z oznaczeniem „pranie ręczne”.

ÖKOKombi Plus

Pierwsza na rynku pralko-suszarka, która uzyskała certyfikat Woolmark Blue.

Emblemat Woolmark Blue

Energooszczędność i wydajność

Zaoszczędź miejsce, czas i energię dzięki pralko-suszarce ÖKOKombi Plus. Łączy ona w sobie najbardziej zaawansowane technologie, dzięki czemu pozwala prać i suszyć nawet najdelikatniejsze rzeczy, np. z wełny. Jednocześnie zużywa przy tym aż do 40% mniej wody i energii niż porównywalne urządzenia. Dzięki temu będziesz mieć zawsze pewność najlepszej pielęgnacji swojego prania.

Laboratorium inteligentnej odzieży firmy Adidas, w którym stoi manekin

Interesuje Cię, jak będzie wyglądać przyszłość?

„The Next Black” to stworzony przez nas film dokumentalny o tym, czego możemy spodziewać się w przyszłości. Spojrzeliśmy w kryształową kulę, aby dowiedzieć się, jak będą za jakiś czas wyglądać potrzeby związane z praniem. Z tym pytaniem zwróciliśmy się także do projektantów i wiodących producentów odzieży, takich jak Adidas czy Patagonia. Odkryj z nami przyszłość odzieży i jej pielęgnacji.

Teraz już wiadomo, jak najlepiej dbać o ubrania. Ulubione rzeczy zasługują na najlepszą pielęgnację, ponieważ to coś więcej niż włókna i nici. Opowiadają one historię. Twoją historię. Piorąc i susząc je w nowoczesnych urządzeniach pralniczych, działasz na korzyść swoich ubrań i środowiska.