Przewodnik dla kupujących

Znajdź idealny okap

Potrawy gotujące się na płycie indukcyjnej AEG pod okapem, który usuwa nadmiar pary

Dyskretnie ukryty czy wyraźnie widoczny? Wybór należy do Ciebie.

Wszystkie nasze okapy szybko usuwają parę i zapachy uwalniające się podczas gotowania. Ale na tym kończą się podobieństwa. Wybierz okap idealnie dopasowany do Twojego stylu – wyraziste wzornictwo z linii Décor okapu Skylight (na zdjęciu) albo model Discreet, który w niezauważalny sposób zintegruje się z zabudową Twojej kuchni.

Stwórz idealny nastrój w kuchni

Stwórz idealną atmosferę

Przyprawianie. Smak. Finezja. Aromat. Gotowanie może sprawiać wiele przyjemności. Zapewnij sobie idealną atmosferę w kuchni, wybierając urządzenie SilentTech – sposób na cichsze gotowanie. Oświetlenie LED zapewni Ci doskonałą widoczność powierzchni gotowania, a funkcja Breeze dyskretnie oczyści powietrze dla zapewnienia przyjemniejszej atmosfery.

Świeższe powietrze w kuchni, bez angażowania rąk

Gdy w skupieniu będziesz tworzyć kulinarne arcydzieła, nasz okap samoczynnie, w intuicyjny sposób zadba o świeże powietrze w kuchni. Funkcja Hob2Hood automatycznie rozpozna intensywność gotowania, by automatycznie dostosować do niej siłę wyciągu. Dzięki mocnemu silnikowi para i niepożądane zapachy znikną równie szybko, jak się pojawiły.

Naczynie z gotującymi się owocami morza

Skuteczność działania, na której możesz polegać

Ciesz się czystym, świeżym powietrzem po zakończeniu gotowania, wybierając jeden z naszych wydajnych okapów. Skuteczna filtracja zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń na mechanizmie (co ułatwia jego czyszczenie) i eliminuje niepożądane zapachy. Detale zmieniają wszystko – każdego dnia.

Łosoś gotujący się na płycie indukcyjnej, podczas gdy nadmiar pary jest usuwany przez okap
Największy wybór

Szeroki wybór urządzeń pozwoli Ci łatwo znaleźć idealne połączenie płyty grzejnej i okapu Hob2Hood.

Stylowy okap kuchenny firmy AEG

Twoja kuchnia, Twój styl

Wybierz technologię automatycznego sterowania okapem Hob2Hood dostosowaną do ulubionego stylu. Firma AEG oferuje największy wybór tego typu urządzeń na rynku. Największy wybór współpracujących ze sobą okapów i płyt grzejnych pozwoli Ci znaleźć idealne połączenie stylu i funkcjonalności, które będzie pasować do Twojej kuchni. Także pod względem skuteczności działania.

Dwa naczynia na płycie grzejnej AEG ComboHob, z których wydobywa się para

Swoboda projektowania kuchni

Nowa płyta grzejna ComboHob firmy AEG pozwoli Ci zaprojektować kuchnię jakkolwiek zechcesz. Ta płyta indukcyjna nie wymaga montażu tradycyjnego okapu. Okap jest już w nią wbudowany. Nareszcie możesz zaprojektować kuchnię dokładnie tak, jak zechcesz.

Filtry do okapów kuchennych AEG

Więcej o filtrach okapów kuchennych

Aby zapewnić zawsze świeże powietrze w kuchni, odpowiednio dbaj o filtry w okapie kuchennym. Filtry przeciwtłuszczowe zatrzymują cząstki zanieczyszczeń, aby zapewnić czyste powietrze i powierzchnie w kuchni. Natomiast filtry węglowe wyłapują i pochłaniają zapachy. Niektóre okapy są wyposażone w stałe filtry, które można czyścić i używać ponownie, natomiast w innych stosuje się filtry jednorazowego użytku. Niezależnie od rodzaju wybranego okapu pamiętaj o regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów.

STYL

Okapy kuchenne są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, a każdy z nich ma swój własny, niepowtarzalny styl. Klasyczny, przyciagający spojrzania, a może bardziej dyskretny? Wybór należy do Ciebie

Okapy wyspowe – naturalny wybór, jeśli masz centralną wyspę w sercu swojej kuchni. Te okapy są zawieszone pod sufitem.

Okapy kominowe – eleganckie, wyróżniające się okapy są dostępne w różnych rozmiarach i są montowane na ścianie.

Wbudowane okapy– w pełni dopasowują się do stylu Twojej kuchni, można je schować w szafce kuchennej lub w blacie kuchennym.

Okapy do zabudowy – oszczędź miejsce i umieść okap pod szafką nad płytą grzejną. W stanie spoczynku urządzenie jest niemal niewidoczne!

Wskazówka: przed dokonaniem wyboru sprawdź zalecaną odległość między płytą grzejną a okapem.

OBIEG POWIETRZA

Czy masz zewnętrzny wentylację?

Tak – okapy wyciągowe wykorzystują zewnętrzny otwór wentylacyjny do odprowadzania brudnego powietrza. Długość, krzywizny i rodzaj materiału kanału powietrznego wpływają na przepływ powietrza.

Nie - okapy recyrkulacyjne nie wymagają zewnętrznego odpowietrznika. Oczyszczają powietrze za pomocą szeregu filtrów, usuwając cząsteczki i zapachy, zanim ponownie je zawrócą do pomieszczenia.

Wskazówka: włącz okap przed rozpoczęciem gotowania, aby uruchomić cyrkulację lub ekstrakcję.

SPOSÓB GOTOWANIA

Jeśli regularnie gotujesz aromatyczne potrawy lub masz dużą kuchnię, będziesz potrzebować mocniejszego okapu. Nie tylko z powodu nieprzyjemnego zapachu, ale także dlatego, że tłuszcz może skraplać się na trudno dostępnych powierzchniach i uszkadzać ściany.

MOC

Wybierając między okapami o różnej wydajności, dobrze jest obliczyć minimalny i maksymalny stopień odciągu. Wykonaj te 4 proste kroki:

  1. Zmierz długość, szerokość i wysokość swojej kuchni.
  2. Pomnóż długość x szerokość x wysokość = kubatura.
  3. Pomnóż pojemność sześcienną x 6 = minimalna wydajność ekstrakcji (6 zmian powietrza na godzinę w przypadku lekkiego gotowania, np. gotowania na wolnym ogniu).
  4. Pomnóż pojemność sześcienną x 12 = maksymalna wydajność ekstrakcji (12 zmian powietrza na godzinę przy smażeniu z olejem).

Rekomendowana wartość powinna wynosić od 8 do 12.

POZIOM HAŁASU

Aby zapewnić spokojne warunki podczas gotowania, wybierz okap o niższym współczynniku hałasu. Okapy AEG mają zakres od 40 do 70 dB. Dla porównania, szept ma około 40 dB, a normalna rozmowa - od 60 do 70 dB.

W przypadku okapów wyciągowych konstrukcja kanału wpływa na poziom hałasu. Zminimalizuj liczbę zagięć i przekrojów oraz wybierz materiały dźwiękochłonne.

FILTRY I CZYSZCZENIE

Wszystkie okapy kuchenne AEG są wyposażone w filtry przeciwtłuszczowe, które wychwytują cząsteczki jedzenia z powietrza. W zależności od typu, filtry tłuszczowe należy regularnie wymieniać (filtry jednorazowe) lub czyścić (filtry wielokrotnego użytku). Stałe metalowe filtry przeciwtłuszczowe można moczyć i myć ręcznie lub w zmywarce na intensywnym programie w temperaturze 60-70°C.

W przypadku okapów recyrkulacyjnych wyposażonych w filtry z węglem aktywnym, które usuwają zapachy, należy czyścić je lub wymieniać raz na cztery miesiące. Niektóre filtry węglowe można prać.

WYBIERZ URZĄDZENIE

Okapy AEG łączą w sobie moc działania, cichą wydajność i wielokrotnie nagradzany design. Znajdź ten, który najbardziej odpowiada na Twoje potrzeby! 

Zobacz produkty

ELEGANCKI, CICHY I RESPONSYWNY

Kolekcja Matt Black od AEG to owoc wielu lat doświadczeń w dziedzinie inżynierii materiałowej, dzięki któremu otrzymujesz ekskluzywny produkt o najwyższej jakości wykonania. Matowe wykończenie ma naturalne właściwości zapobiegające pozostawianiu odcisków palców, co zostało przetestowane pod kątem znacznie większej odporności na plamy i łatwiejszego czyszczenia.

Nasza gama okapów z matowym czarnym wykończeniem prezentuje się wyjątkowo elegancko, a przy okazji — cicho i skutecznie oczyszcza powietrze podczas przygotowywania posiłków.

Dowiedz się więcej