Chłodziarka do wina

Chłodziarka do wina

5 podstawowych kryteriów

Podstawowe kryteria odpowiednich warunków do przechowywania wina to: stabilna temperatura, wysoka wilgotność, brak promieni UV, brak wibracji i wysokiej jakości rzepływ powietrza. Chłodziarki Cellar Pro 5 odwzorowują warunki z najelpszej tradycyjnej piwnicy w kompaktowym urządzeniu.

Stabilna tempertura

Wahania temperatury denaturują Twoje wina. Nasze chłodziarki do wina utrzymują stabilną temperaturę dzięki powolnemu jej obniżaniu przy krótkich cyklach pracy sprężarki, a także dzięki współdziałaniu sprężarki z termostatem. Chłodziarki są wyposażone w izolowane panele boczne i uszczelnione potrójnie przeszklonymi drzwiami szklanymi w celu stabilizacji temperatury przechowywania wina.

Duża wilgotność

Utrzymanie poziomu wilgotności powyżej 50% jest konieczne, aby zachować integralność korków i zapobiec utlenianiu się butelek z winem. Nasze chłodziarki do wina są zaprojektowane tak, aby samoczynnie regulować wilgotność poprzez odzyskiwanie wilgoci z otoczenia, co zapewnia utrzymanie jej odpowiedniego poziomu (50% lub więcej).

Czy to dla Ciebie nowość?

Konwencjonalne lodówki mogą obkurczyć korki i zepsuć wino.

 • Korek w mniej wilgotnej lodówce
  –50% wilgotności

  Wino może się utlenić lub zepsuć, ponieważ korki mogą się skurczyć, wyschnąć lub stać się kruche.

 • Korek w idealnej wilgotności
  50–80% wilgotności

  Idealny poziom wilgotności gwarantowany dla utrzymania zdrowych korków i ochrony Twojego wina.

 • Korek w zbyt dużej wilgotności
  +80% wilgotności

  Korki mogą spleśnieć i skazić Twoje wina. Etykiety na wino odklejają się.

Przechowywanie w ciemności bez promieniowania UV

Ekspozycja na światło może wpłynąć na smak i kolor wina. Aby chronić Twoją kolekcję win, nasze chłodziarki do wina eliminują to zagrożenie dzięki drzwiom z przyciemnianego szkła, które chronią butelki z winem przed promieniami UV. Oprócz tego chłodziarka do wina posiada ciemne wnętrze i przyciemnione oświetlenie LED bez UV.

Żadnych drgań

Wibracje i ruchy mogą wpływać na równowagę wina i przyspieszać starzenie. Aby chronić jakość Twojego wina, nasze chłodziarki do wina tworzą środowisko odporne na wibracje dzięki umieszczonej na zewnątrz sprężarce o zmiennej prędkości. Chłodziarki są wyposażone w gumowe amortyzatory i pochłaniające drgania drewniane półki.

Jakość przepływu powietrza

Nasze chodziarki do wina utrzymują świeżość i brak zapachów dzięki wydajnemu systemowi cyrkulacji powietrza wspartemu wewnętrznymi wentylatorami. Wydajny filtr powietrza zapewnia stały powolny przepływ przefiltrowanego powietrza w całej chłodziarce. Zapobiegnie to rozwojwou pleśni lub złych zapachów, co może spowodować ryzyko pogorszenia jakości zakorkowanych butelek wina.

Leżakowanie a serwowanie

 • Wino na półce
  Idealna temperatura leżakowania

  Wszystkie wina są przechowywane/leżakowane w tej samej temperaturze 12–14ºC. Wino czerwone, wino białe, szampan i wino deserowe.

 • Idealna temperatura podawania
  Idealna temperatura serwowania

  Sauvignon Blanc i Champagne 6–8ºC. Chardonnay 10–12ºC. Pinot Noir i Merlot 14–15ºC. Cabernet Sauvignon i Shiraz 17–18ºC.

Porozmawiajmy o Perfect Shelving

Dziś pojemność większości chłodziarek do wina oblicza się w oparciu tylko o butelki Bordeaux. Ale miłośnicy wina wiedzą, że szlachetna kolekcja jest znacznie bardziej zróżnicowana. Perfect Shelving cechuje się starannie zoptymalizowanym rozstawem regałów, który pozwoli na przechowywanie 95% wariantów butelek.

 • Butelki wina na blacie kuchennym
  Miłośnicy wina wiedzą, że dobra kolekcja jest różnorodna.

  Od Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Chardonnay po szampan – każda butelka potrzebuje idealnego przechowywania.

 • Półki na różne butelki
  Perfect Shelving. Dla każdej butelki.

  Zoptymalizowany rozstaw półek i idealna odległość między nimi, aby pomieścić wszystkie butelki o pojemności 750 ml – nawet ulubionego szampana – bez zarysowania etykiet lub uszkodzenia którejkolwiek z cennych butelek wina.

 • Wino na półkach w szafce
  Perfect shelving. Doskonała widoczność.

  Wyeksponuj całą swoją kolekcję win dzięki Perfect Shelving. Wysuwane półki z drewna premium umożliwiają łatwy dostęp i lepszą widoczność Twoich butelek.

Zaprojektowane, by pasować do Twojego domu

 • Chłodziarka do wina zainstalowana pod blatem kuchennym
  Nowe, najlepsze w swojej klasie zawiasy instalacji podblatowej

  Dzięki nowym zawiasom uzyskujemy idealne wyśrodkowanie drzwi i mniejszą szczelinę w stosunku do szafek kuchennych.

 • Oświetlenie chłodziarki do wina
  Jednolite oświetlenie dla całej Twojej kolekcji

  Ściemniane 9-stopniowe oświetlenie LED umożliwia płynne i jednolite rozproszenie światła.

Dowiedz się więcej o naszych chłodziarkach do wina

Znajdź chłodziarkę do wina odpowiednią dla Twoich potrzeb.