Jak prać dżinsy

Ostatnia aktualizacja 26.05.2020 12:32

Para dobrych dżinsów to nie tylko ważny element garderoby, ale także inwestycja.
Jeśli starannie o nie zadbasz, nabiorą z czasem wyjątkowego charakteru.


Jak prać dżinsy żeby nie traciły koloru?

Nie pierz dżinsów z innymi ubraniami o jasnych kolorach, ponieważ mogą spowodować ich zafarbowanie. Jeśli to możliwe, wybierz w pralce program do prania Denim, który jest doskonały do wszystkich rodzajów dżinsów.


Pranie nowych dżinsów - sprawdź metkę

Niektórzy producenci zalecają, aby pierwsze pranie wykonać ręcznie: obróć dżinsy na lewą stronę, wlej do wody niewielką ilość detergentu w płynie i zostaw do namoczenia na 45 minut, delikatnie poruszając je co pewien czas. Następnie dokładnie wypłucz w zimnej wodzie i powieś, aby je wysuszyć.


Detergent do prania dżinsów

Do dżinsów należy używać odpowiedniego detergentu. Dostępnych jest wiele detergentów przeznaczonych specjalnie do kolorowych tkanin. Do dżinsów doskonale nadają się detergenty w płynie i kapsułki do prania, ponieważ delikatniej działają na kolory.

Zadbaj o dżinsy w praniu

System OKOMix umożliwia nie tylko pranie dżinsów, ale także ich pielęgnację. W przeciwieństwie do innych pralek, które mieszają wodę, detergent i płyn do płukania dopiero w bębnie, nasz wyjątkowy system łączy wszystkie składniki, zanim dotrą do odzieży, co zapewnia delikatniejsze pranie.

Czy ten artykuł był pomocny?