Po praniu w pralce na ubraniach pojawiają się kłaczki

Ostatnia aktualizacja 13.03.2023 12:04

Problem

  • Pozostałości kłaczków na odzieży po praniu
  • Puch na świeżo wypranej odzieży
  • Jak usunąć kłaczki z pralki?
  • Jak pozbyć się kłaczków z ubrań w pralce?

Dotyczy

  • Pralka ładowana od przodu
  • Pralka ładowana od góry

Rozwiązanie

Unikaj prania pojedynczych kawałków ciemnej odzieży razem z jasnymi i jaskrawymi ubraniami i odwrotnie – zwłaszcza podczas prania wełny, bluz i tym podobnych. Niektóre materiały – w tym ubrania wełniane i bluzy – mogą strzępić się podczas prania. Luźny puch może przyklejać się do innego prania w bieżącym lub kolejnym praniu. Problem jest bardziej widoczny w przypadku odzieży syntetycznej.

Opróżnij bęben i uruchom program konserwacyjny bez odzieży (np. w temperaturze 60°C), a następnie wyczyść uszczelkę drzwi i klapę wilgotną szmatką.

Zalecamy regularną konserwację twojej pralki za pomocą dedykowanego środka do czyszczenia dostępnego w naszym sklepie internetowym

Dodaj Clean & Care, a następnie uruchom program dla bawełny w temperaturze minimum 60°C bez prania wstępnego

Clean and Care 3w1

Preparat odkamieniający, odtłuszczający  i dezynfekujący do pralki i zmywarki. Kamień znajdujący się w pralce lub zmywarce może pozostawiać ślady na ubraniach i naczyniach. Wysokiej jakości odkamieniacz efektywnie eliminuje osady z kamienia, a odtłuszczacz inne osady z urządzenia, zapewniając idealne efekty prania i zmywania. Środek dezynfekujący zabija bakterie pozostawiając przyjemny zapach. Zalecany jest do użytku co 30 cykli. Należy go stosować regularnie, aby zapewnić sprawne działanie pralki i zmywarki, wydłużyć ich żywotność i móc cieszyć się z idealnych efektów prania i zmywania za każdym razem. Produkt nie zawiera fosforanów.

Po praniu wykonaj kilka dodatkowych płukań. Jeśli tkanina, która była prana w pralce, jest mocno puszysta, przed kolejnym praniem dobrze jest wyczyścić bęben pralki kilkoma dodatkowymi praniami.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.