Jak prać wełnę

Ostatnia aktualizacja 25.05.2020 10:04

Zakup wełnianej odzieży, znanej ze swojej trwałości, jest doskonałą inwestycją, jeśli o nią odpowiednio zadbasz. Niezależnie od tego, czy jest to luksusowy płaszcz, czy noszony
na co dzień sweter, stosując się do poniższych porad, będziesz długo cieszyć się jego wyglądem.


Pranie wełny w pralce

Jeśli Twoja pralka nie oferuje cyklu do prania wełny, zalecamy użycie cyklu „Pranie ręczne” w zimnej wodzie i uprzednie wywrócenie wełnianych rzeczy na lewą stronę.


Wybierz odpowiedni detergent do prania wełny

Unikaj stosowania silnie działających detergentów, detergentów organicznych zawierających enzymy oraz wszelkich detergentów z zawartością wybielaczy. Zaleca się stosowanie specjalnych detergentów do prania wełny.

Jak prawidłowo przechowywać odzież z wełny?

Przechowuj swetry złożone na płasko, aby zapobiec ich rozciąganiu. Jeśli musisz przechowywać je w pozycji wiszącej, używaj specjalnych wieszaków do odzieży z dzianiny, aby zapewnić im maksymalne podparcie.
Susz wełnę w suszarce bębnowej

Teraz możesz bez obaw suszyć wełnę w suszarce. Suszarki AbsoluteCare oferują unikalny cykl dla wełny. Specjalna prędkość bębna utrzymuje odzież wełnianą przyklejoną płasko na boku bębna. Zapewnia to tak dobre rezultaty, jak suszenie na płasko. Możesz więc mieć pewność, że twoje ubrania nie zbiegną się ani nie będą splątane.