Jak podłączyć pralkę, suszarkę lub pralko-suszarkę do aplikacji My AEG Care?

Ostatnia aktualizacja 13.02.2023 15:13


Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak połączyć pralkę, suszarkę lub pralko-suszarkę AEG do aplikacji My AEG Care. Aplikacja zapewni Ci inteligentne wsparcie, wskazówki i sugestie dotyczące prania oraz poprawi Twoje wrażenia z prania. Pomoże dobrać najbardziej energooszczędny program, lepiej wykorzystać pojemność bębna czy prać i suszyć tak, żeby zużyć jak najmniej wody oraz zadbać o tkaniny.

Czego będziesz potrzebować do podłączenia pralki i suszarki do aplikacji AEG Care?

1. Sieć bezprzewodowa z połączeniem internetowym

2. Urządzenie mobilne podłączone do Twojej sieci bezprzewodowej

Uwaga: Obsługiwane są tylko sieci działające w paśmie 2,4 GHz. Jeśli masz więcej niż jedną sieć domową, piekarnik i urządzenie mobilne będą musiały być podłączone do tej samej sieci (2,4 GHz).

Jak się połączyć pralkę, pralko-suszarkę lub suszarkę bębnową z aplikacją My AEG Care?

Twój produkt może mieć kod QR na krawędzi obudowy przy drzwiach urządzenia. Jeśli znajdziesz tam kod QR, wykonaj czynności opisane w pierwszej sekcji poniżej. Jeśli nie, przewiń dalej w dół i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zamiast tego połączyć się ręcznie.

Opcja 1: Podłącz swoje urządzenie za pomocą kodu QR

1. Zeskanuj kod QR, aby pobrać naszą aplikację My AEG Care
Zeskanuj kod QR na krawędzi drzwi urządzenia (pralki, pralko-suszarki lub suszarki bębnowej) za pomocą aparatu w urządzeniu mobilnym. Nastąpi przekierowanie do aplikacji My AEG Care w sklepie z aplikacjami (Google Play lub Apple App Store). Aby zainstalować aplikację postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na urządzeniu mobilnym. Po instalacji utwórz konto lub zaloguj się przy użyciu danych użytych do utworzenia konta na na www.aeg.pl.

2. Włącz swoje urządzenie i jego Wi-Fi
Upewnij się, że zarówno urządzenie AEG jak i funkcja zdalnego uruchamiania są aktywne. W razie potrzeby zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby włączyć zdalne uruchamianie.

3. Ponownie zeskanuj kod QR za pomocą skanera aplikacji
W aplikacji wybierz typ urządzenia i upewnij się, że wymagane uprawnienia są dozwolone. Następnie ponownie zeskanuj kod QR, tym razem za pomocą aplikacji My AEG Care, i podłącz urządzenie do sieci przez aplikację. Aby zakończyć proces, nadaj produktowi nazwę w aplikacji.

Oto podsumowanie wideo czynności potrzebnych do połączenia urządzenia z aplikacją. Model pokazany na filmie może różnić się od Twojego, ale czynności niezbędne do wykonania są jednakowe. 


Opcja 2: Podłącz urządzenie ręcznie

1. Pobierz naszą aplikację i zaloguj się
Zainstaluj aplikację My AEG Care na swoim telefonie lub tablecie, utwórz konto lub zaloguj się przy użyciu tych samych danych, których zostały użyte do utworzenia konta na www.aeg.pl.

2. Włącz swoje urządzenie i jego Wi-Fi
Włącz urządzenie i aktywuj Bluetooth i/lub Wi-Fi. Sprawdź również, czy w telefonie jest aktywna funkcja Bluetooth i czy masz połączenie z domową siecią Wi-Fi, do której chcesz podłączyć pralkę, suszarkę bębnową lub pralko-suszarkę Electrolux. Ważne: musi być to sieć działająca w paśmie 2,4 GHz.

3. Połącz telefon z Wi-Fi urządzenia
W aplikacji My AEG Care wybierz typ swojego urządzenia i podłącz je do sieci domowej. Połącz telefon z urządzeniem za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi.

4. Podłącz urządzenie do domowej sieci Wi-Fi
Aplikacja poprosi o połączenie urządzenia z poświadczeniami domowej sieci Wi-Fi.

  • Znajdź swoją domową sieć Wi-Fi i wprowadź hasło
  • Poczekaj na połączenie. Może to potrwać do jednej minuty
  • Nadaj swojemu urządzeniu nazwę w aplikacji

Oto podsumowanie wideo z instrukcjami dotyczącymi łączenia urządzenia z aplikacją. Model pokazany na filmie może różnić się od Twojego, ale czynności są takie same.

W przypadku urządzeń z systemem iOS zobacz pierwszy film:


W przypadku urządzeń z systemem Android zobacz drugi film:

Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego modelu urządzenia, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj.