Czyszczenie fartucha (gumowej uszczelki) pralki jeśli jest zabrudzona

Ostatnia aktualizacja 04.07.2023 08:17

Problem

  • Jak wyczyścić fartuch (gumową uszczelkę) pralki?
  • Na uszczelce pralki powstaje osad

Dotyczy

  • Pralki ładowane od frontu
  • Pralki ładowane od góry
  • Pralko-suszarki

Rozwiązanie

Jeśli często korzystasz z niskich temperatur prania lub preferujesz szybkie cykle, może się zdarzyć, że na ubraniach pojawiają się niepożądane ślady lub plamy. W takim przypadku zalecamy regularne czyszczenie fartucha pralki, aby rozwiązać ten problem. Fartuch, który znajduje się wewnątrz pralki, może zbierać resztki detergentu, tkanin czy innych substancji, które mogą przenosić się na odzież podczas cyklu prania. Dlatego ważne jest regularne sprawdzanie i czyszczenie fartucha, aby zapewnić czystość pralki oraz uniknąć występowania niechcianych śladów na ubraniach. W instrukcji obsługi pralki znajdziesz informacje na temat właściwego czyszczenia fartucha oraz zalecenia dotyczące częstotliwości jego czyszczenia. Pamiętaj, że dbałość o higienę pralki i przestrzeganie instrukcji producenta pomogą utrzymać twoje ubrania w doskonałym stanie podczas każdego cyklu prania, a także zapobiec problemom z pralką.

1. Wsyp do bębna saszetkę preparatu "Clean&Care" do kompleksowego czyszczenia pralek
Preparat "Clean&Care" to środek do czyszczenia pralek i skutecznie usuwa pozostałości z uszczelek, węży oraz bębna

2. Uruchom cykl prania w 60°C bez żadnego wsadu w pralce

3. W celu zapewnienia jak najwyższych efektów prania zalecamy stosowanie środka "Clean&Care" po 30 cyklach prania lub raz w miesiącu.
Preparat "Clean&Care" dostępny jest w naszym sklepie internetowym.

Przyczyna

  • Ciągłe pranie w niskich temperaturach i nadmierne stosowanie detergentów (na bazie enzymów) może prowadzić do tworzenia się pleśni i żelopodobnych zabrudzeń w uszczelce drzwi, rurach i bębnie. Może zatykać węże, powodować nieprzyjemny zapach w pralce, a nawet pozostawić osady na praniu.
  • Używanie zbyt dużej ilości detergentu lub regularne pranie w niskiej temperaturze; Jeśli pierzesz tylko w temperaturze 40°C lub niższej, resztki detergentu i brud będą gromadzić się w pralce. Może to prowadzić do zabrudzeń, plam lub tłustych osadów na uszczelce.
Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.