Płyta grzejna wyświetla komunikat o błędzie E4 / E401 / E402

Ostatnia aktualizacja 02.08.2023 10:24

Problem

  • Płyta grzejna wyświetla jeden z następujących komunikatów o błędach: E4 / E401 / E402 / E403 / E421 / E422 / E423 / E431 / E432 / E433

Dotyczy

  • płyta indukcyjna do zabudowy
  • kuchenka wolnostojąca z płytą indukcyjną

Rozwiązanie

  1. Gdy na płycie indukcyjnej znajdują się zimne lub gorące naczynia, pamiętaj o ich zdjęciu, aby uniknąć ewentualnych problemów.

  2. W przypadku wystąpienia problemu, odłącz urządzenie od zasilania na co najmniej 30 sekund, a następnie podłącz je ponownie i włącz.

  3. Sprawdź, czy kod błędu znika po schłodzeniu. Być może nadal wyświetla się wskaźnik ciepła resztkowego "H", co może wskazywać na utrzymujące się ciepło w naczyniach.

  4. Aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości, upewnij się, że naczynia, które używasz do gotowania indukcyjnego, są odpowiednie dla tego typu urządzenia. Znajdziesz szczegółowe informacje w instrukcji obsługi poświęconej naczyniom zalecanym do płyt indukcyjnych.

Zapoznaj się z artykułem: Jakie naczynia są odpowiednie do płyt indukcyjnych?


Jeśli powyższe porady nie rozwiążą problemu, zalecamy kontakt z Biurem Obsługi Klienta Electrolux

Ostrzeżenie: Nie zalecamy używania produktu aż do czasu całkowitego wyeliminowania problemu. Należy odłączyć produkt i nie podłączać go ponownie, dopóki nie ma pewności, że wszystkie nieprawidłowości zostały wyeliminowane.Wskazówki dotyczące oszczędzania energii podczas korzystania z piekarnika i płyty grzejnej

Przy gwałtownie rosnących cenach energii nigdy nie było lepszego czasu, aby zastanowić się, w jaki sposób używasz urządzeń w domu, aby oszczędzać energię i pieniądze. Oprócz wsparcia budżetu domowego, przyniesie to również korzyści naszej planecie, zmniejszając emisję CO2. 

Aby efektywnie korzystać z piekarnika i oszczędzać energię, warto przestrzegać kilku prostych zasad. Unikaj częstego otwierania piekarnika podczas gotowania, ponieważ stracisz ciepło i wilgoć, a potrawa będzie się piekła dłużej, co zwiększa zużycie energii. Wypróbuj gotowanie w niższej temperaturze, co może potrwać dłużej, ale zmniejszy zużycie energii o 20% oraz zapewni lepszy smak i jakość potraw. Przed włączeniem piekarnika, upewnij się, że wewnątrz nie ma nieużywanych akcesoriów, które mogą blokować cyrkulację powietrza. Umieść garnki na środku strefy gotowania przed rozpoczęciem procesu, a najmniejsze naczynia umieść w mniejszych strefach, aby zoptymalizować wykorzystanie ciepła. W miarę możliwości, zakończ gotowanie na płycie, wykorzystując ciepło resztkowe, co pozwoli zaoszczędzić energię i czas. Pamiętaj, że dbając o efektywne korzystanie z piekarnika, nie tylko oszczędzasz energię, ale także polepszasz jakość przygotowywanych dań.


Zobacz inne przydatne wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Skuteczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii w Twoim domu

Przyczyna

  • Komunikaty o błędzie E4 / E401 / E402 / E403 / E421 / E422 / E423 / E431 / E432 / E433 wskazują, że zabezpieczenie przed przegrzaniem pola grzejnego jest uruchomione
Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.