Wskaźnik nagrzewania piekarnika nie gaśnie

Ostatnia aktualizacja 23.11.2023 09:25

Problem

  • Ustawiona temperatura nie jest osiągana w przypadku funkcji „Wilgotne powietrze obiegowe” lub „Wilgotne grzanie górne / dolne”.
  • Lampka termostatu nie gaśnie.
  • Kontrolka ogrzewania nie gaśnie.
  • Nagrzewanie piekarnika trwa bardzo długo

Dotyczy

  • Piekarniki z funkcjami „cyrkulacja wilgotnego powietrza” lub „Wilgotne grzanie górne / dolne”

Rozwiązanie

  1. Funkcja "Cyrkulacja wilgotnego powietrza" lub "Wilgotne grzanie górne / dolne" w piekarnikach jest ściśle powiązana z parametrami energetycznymi i zużyciem energii, co potwierdzają etykiety energetyczne.

  2. Aby zwiększyć efektywność energetyczną, piekarnik stopniowo podgrzewa się do zadanej temperatury zgodnie z ustawieniami termostatu.

  3. W przypadku tej metody ogrzewania czas potrzebny na osiągnięcie zadanej temperatury może być nieco dłuższy niż w innych przypadkach.

  4. Jeśli nie jesteś zadowolony z efektów pieczenia lub opiekania przy używaniu powyższej funkcji, warto spróbować innego programu dostępnego w Twoim piekarniku.

Dokładne informacje dotyczące różnych funkcji piekarników oraz ich odpowiedniego zastosowania można znaleźć w instrukcji obsługi. Znajdziesz tam szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z poszczególnych programów i optymalnego wykorzystania możliwości piekarnika.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.