Ogólne wskazówki dotyczące czyszczenia piekarników

Ostatnia aktualizacja 07.06.2022 06:03

Ogólnego stosowania:

  • Nigdy nie należy przechowywać żywności w piekarniku, gdy urządzenie jest wyłączone.
  • Nie stawiaj potraw ani naczyń bezpośrednio na dnie piekarnika.
  • Nigdy nie używaj drzwi jako powierzchni do przechowywania.

Po użyciu:

We wnętrzu piekarnika zbiera się jedzenie oraz chlapiący podczas gotowania potraw tłuszcz. Również sól, ocet, kwas owocowy, a także silnie zasadowe warzywa po podgrzaniu i ugotowaniu wytwarzają opary, które osadzają się na powierzchniach wewnątrz piekarnika, emalii, szklanych panelach i akcesoriach.

Ważne jest, aby po zakończeniu pieczenia dokładnie przewietrzyć piekarnik, aby substancje te nie pozostały w środku i nie uszkodziły emalii.

Jeśli piekarnik nie jest regularnie wentylowany, emalia może zacząć rdzewieć.

Aby tego uniknąć, po wyłączeniu pozostaw drzwiczki piekarnika w pozycji wentylacji na 2-3 godziny.Wskazówki dotyczące czyszczenia:

Regularnie czyść piekarnik. Jest to istotne nie tylko ze względów higienicznych, ale także dla utrzymania urządzenia i akcesoriów w jak najlepszym stanie.


Emalia łatwoczyszcząca to wyjątkowo gładka powierzchnia zaprojektowana tak, aby była łatwiejsza do czyszczenia przy regularnej konserwacji.

  • Wybierz środek do czyszczenia piekarników odpowiedni do Twojego urządzenia i postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Zalecamy stosowanie środka do czyszczenia piekarników zatwierdzonego przez nas, który można znaleźć w naszym sklepie internetowym.

Ostrzeżenie: do czyszczenia nie używaj ostrych przedmiotów ani substancji ściernych.Emalia katalityczna - Wkładki samoczyszczące (szorstkie boki):

Te wkładki pochłaniają tłuszcz, który utlenia się podczas ustawiania piekarnika na czyszczenie. Czyszczenie katalityczne można osiągnąć poprzez nastawienie piekarnika na 200oC  na 1,5 godziny. Następnie wyłącz piekarnik i pozwól mu ostygnąć.

  • Jeśli resztki tłuszczu w dalszym ciągu znajdują się w piekarniku, użyj łagodnego środka do mycia naczyń z miękką szczoteczką. W razie potrzeby zabieg powtórz kilka razy.Pirolityczna - samoczyszcząca komora piekarnika - ma również emaliowane wkładki.

Ta funkcja jest dostępna w niektórych piekarnikach. Jeśli Twój piekarnik posiada program pirolityczny, zostanie to wskazane jako funkcja w piekarniku z ikoną podobną do tej, która znajduje się z prawej strony. Sprawdź w instrukcji obsługi czy Twój piekarnik ma tę funkcję.

Piekarniki pirolityczne nie wymagają żadnych chemicznych środków czyszczących.

  • Wybierz program pirolityczny odpowiedni do stopnia zabrudzenia piekarnika.
  • Dalsze instrukcje znajdują się w instrukcji obsługi.
  • Pobierz instrukcję obsługi .


Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.