Dlaczego warto ustawić niższą temperaturę piekarnika AEG podczas termoobiegu?

Ostatnia aktualizacja 17.03.2023 14:38

Problem

  • Rożnica temperatur w piekarniku. 
  • Obniżenie temperatury o 20 stopni Celsjusza, a termoobieg. 
  • Funkcja termoobiegu, a jej wpływ na pieczone potrawy.

Dotyczy

  • Piekarniki z termoobiegiem

Rozwiązanie

Bez względu czy posiadasz kuchenkę wolnostojące, piekarnik tradycyjny czy parowy to warto korzystanie z funkcji termoobiegu przyniesie Ci szereg korzyści. Podczas używania podstawowych grzałek (góra - dół) temperatura w piekarniku rozkłada się statycznie, co w przypadku niektórych potraw może nie być najskuteczniejszym rozwiązaniem. Funkcja termoobiegu będzie świetnym rozwiązaniem jeśli chcesz upiec potrawy z zapieczonym wierzchem. Sprawdzi się podczas pieczenia lasagny, pizzy, ryb, mięs, zapiekanek czy kruchego ciasta. Pamiętaj, że ze względu na ruch w powietrza i pracę dodatkowej grzałki, temperatura rozkłada się lepiej, niż w przypadku grzania góra - dół. 

Zalecamy, aby przy zastosowaniu funkcji termoobiegu ustawiać temperaturę o około 20 stopni Celsjusza (°C) niższą, niż w przypadku ustawienia funkcji grzania góra - dół. 

Przykład. Jeśli pieczesz potrawę w piekarniku przy grzaniu statycznym  góra - dół w temperaturze 180 °C to porównywalne efekty pieczenia z użyciem funkcji termoobiegu uzyskasz przy 160 °C. Różnica ta nie wynika z faktu, że piekarnik osiąga inną temperaturę, niż jest zadana, ale równomierny ruch gorących mas powietrza znajdujących się wewnątrz wpływa na skuteczność nagrzewania się potraw i usuwanie wilgoci z komory piekarnika. 

Dzięki temu, termoobieg sprawdzi się doskonale do suszenia ziół, grzybów oraz warzyw, rozmrażania, zapiekania czy podgrzewania potraw, ale także do pieczenia na kilku poziomach. Wybranie trybu grzania statycznego w  piekarniku zaleca się podczas przygotowania kremów, ciasta drożdżowego lub innych potraw w którym szybka utrata wilgotności nie jest pożądana. 


Akcesoria, dzięki którym osiągniesz kulinarną doskonałość 

Każdy proces przygotowywania posiłków może być udoskonalony dzięki piekarnikowi lub akcesoriom.

Blacha AirFry umożliwia opiekanie potraw jednocześnie ze wszystkich stron, eliminując potrzebę ich obracania podczas pieczenia. Konstrukcja blachy zapewnia obieg gorącego powietrza, które dociera do potrawy z góry i z dołu, zapewniając idealne efekty bez wysiłku. Blachę znajdziesz w naszym sklepie internetowym.


Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.