Czyszczenie parowe w piekarniku AEG: jak przeprowadzić?

Ostatnia aktualizacja 03.04.2023 09:31

Problem

Jak przeprowadzić czyszczenie parowe w piekarniku AEG? Dzięki tej funkcji wyczyścisz skutecznie wnętrze piekarnika.

Rozwiązanie

Czyszczenie parowe w akcji w piekarniku

Funkcja czyszczenia parą w piekarniku parowym AEG wyręczy Cię w tym zadaniu, skutecznie czyszcząc urządzenie. Regularne korzystanie z tego programu pozwoli utrzymać piekarnik w czystości od wszelkich zabrudzeń.

Różne modele piekarników mogą posiadać odmienne funkcje służące do usprawnienia procesu czyszczenia. Zapoznaj się z instrukcją obsługi piekarnika, aby dowiedzieć się, jakie funkcje służące wyczyszczeniu piekarnika są dostępne w Twoim urządzeniu z funkcją czyszczenia parowego.

Jak działa czyszczenie parowe i dlaczego warto z niego korzystać?

Czyszczenie parowe to funkcja czyszczenia wspomaganego parą, w którą wyposażone są nasze piekarniki parowe. Para zmiękcza resztki jedzenia, osady tłuszczu i pozostałości zaschniętych zabrudzeń, ułatwiając tym samym utrzymanie piekarnika w czystości. Istnieją dwa różne systemy czyszczenia parowego, w zależności od potrzeb - czyszczenie lekkie lub czyszczenie intensywne.

Regularne czyszczenie parą to wspaniały sposób na utrzymanie w czystości komory piekarnika, ponieważ ułatwia ona usuwać resztki żywności i zaschnięty brud z powierzchni piekarnika. Kolejnym pozytywnym aspektem w przypadku czyszczenia z użyciem pary jest to, że jest ono przyjazne dla środowiska, ponieważ zużywa zdecydowanie mniej energii niż inne programy czyszczące. Wynika to z faktu, że cykl czyszczenia parowego piekarnika nie wymaga długiej pracy na bardzo wysokiej temperaturze.

Wszystkie piekarniki z funkcją czyszczenia parą sygnalizują przypomnienia, które informują o konieczności czyszczenia urządzenia w celu zapewnienia optymalnej wydajności. Przypomnienia możesz włączać i wyłączać w menu ustawień.


Jak korzystać z funkcji czyszczenia parą?

Przed uruchomieniem funkcji czyszczenia

1. Upewnij się, że piekarnik jest zimny.

2. Usuń wszystkie akcesoria i wyjmowane prowadnice blach.

Włączanie programu czyszczenia parowego

1. Napełnij zbiornik na wodę do maksymalnego poziomu.

2. Wybierz CZYSZCZENIE w MENU.

3. Wybierz, w zależności od potrzeb, pomiędzy CZYSZCZENIEM PAROWYM a CZYSZCZENIEM PAROWYM PLUS


4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu, aby rozpocząć program. Jeśli podczas trwania programu piekarnik zacznie wydawać sygnały dźwiękowe, konieczne będzie uzupełnienie wody w zbiorniku.

5. Po zakończeniu cyklu czyszczenia rozlegnie się sygnał dźwiękowy.

Po zakończeniu programu czyszczenia parowego

1. Wyłącz piekarnik

2. Gdy piekarnik ostygnie, wytrzyj komorę piekarnika miękką ściereczką i zamontuj prowadnice oraz akcesoria.

3. Opróżnij szufladę z pozostałej wody.

4. Pozostaw otwarte drzwiczki piekarnika i poczekaj, aż komora wyschnie.

WAŻNE

  • Przed uruchomieniem programu odczekaj, aż piekarnik całkowicie ostygnie. Jeśli piekarnik jest gorący, para nie będzie działa tak skutecznie.
  • Podczas działania tej funkcji oświetlenie jest wyłączone.


Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego modelu piekarnika, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj. 

Teraz, gdy wiesz już wszystko o funkcji czyszczenia parą, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o utrzymywaniu piekarnika w czystości. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z przeglądem czyszczenia i konserwacji piekarnika.

Zarejestruj urządzenia
Zarejestruj urządzenia

Zarejestruj swoje urządzenia w MyAEG i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.