Kondensacja / woda / para / wilgoć gromadzi się w kuchence mikrofalowej / piekarniku kompaktowym i między szklanymi panelami

Ostatnia aktualizacja 11.07.2023 09:24

Problem

  • Kondensacja / woda / wilgoć gromadzi się w kuchence mikrofalowej / kompaktowym piekarniku i między szklanymi panelami

Dotyczy

  • Piekarnik kompaktowy
  • Kuchenka mikrofalowa

Rozwiązanie

Podgrzewanie żywności w urządzeniach, takich jak piekarniki i mikrofalówki, powoduje uwalnianie wilgoci. Szczególnie w przypadku zamrożonych produktów, jest to normalne zjawisko.

Wilgoć z wnętrza urządzenia jest usuwana za pomocą specjalnych kanałów wentylacyjnych, w tym także z drzwi. W rezultacie, pomiędzy dwoma szklanymi panelami drzwi może wystąpić kondensacja lub kropelki wody, które są spowodowane reakcją cząsteczek tłuszczu z chłodnym powietrzem.

Korzystanie z kuchenek mikrofalowych i piekarników kompaktowych powoduje szybkie podgrzewanie potraw, co może prowadzić do generowania różnych ilości pary wodnej w zależności od rodzaju żywności i ustawionej temperatury.

Ze względów bezpieczeństwa drzwi urządzeń nie mogą być zdemontowane i wyczyszczone od środka. W przypadku konieczności czyszczenia drzwi, zalecamy używanie odpowiednich środków czyszczących i miękkiej ściereczki zewnętrznie.


Jeśli w ciągu kilku godzin od zakończonego pieczenia wilgoć spomiędzy szyb nie odparuje samoczynnie, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu rejestracji zgłoszenia serwisowego

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.