UPEWNIJ SIĘ, ŻE EKSPRES DO KAWY ZAWSZE SIĘ WŁĄCZY

Ostatnia aktualizacja 26.04.2023 11:46

Twój innowacyjny ekspres do kawy AEG jest kluczowym elementem, który pozwoli Ci wydobyć to, co najlepsze z porannego rytuału kawowego lub pomóc Ci uzyskać popołudniowy zastrzyk energii. Ten przydatny przewodnik pomoże Ci w pełni cieszyć się ekspresem do kawy AEG.


UPEWNIJ SIĘ, ŻE EKSPRES DO KAWY ZAWSZE SIĘ WŁĄCZY 

Wykonaj proste czynności, aby upewnić się, że Twój ekspres obudzi się, gdy potrzebujesz kawy. Najpierw sprawdź, czy główny wyłącznik jest włączony, następnie upewnij się, że kabel IEC jest prawidłowo podłączony, a następnie skontroluj, czy ekspres jest podłączony do gniazdka elektrycznego.

Obejrzyj te filmy, aby zobaczyć, jak to się robi:

Jeśli masz ekspres do kawy z pokrętłem:


Jeśli masz ekspres do kawy z wyświetlaczem dotykowym:


INSTALACJA FILTRA ZMIĘKCZAJĄCEGO WODĘ

Aby upewnić się, że filtr zmiękczający wodę prawidłowo współpracuje z ekspresem do kawy, przekręć pokrętło, aby wybrać „menu”, następnie w „ustawieniach podstawowych” wybierz „woda” i potwierdź, że zainstalowano nowy filtr zmiękczający wodę. Następnie wyjmij filtr z opakowania i przepuść wodę z kranu przez otwór w filtrze, aż woda zacznie wypływać z otworów. Włóż filtr do zbiornika na wodę i zanurz go całkowicie na około dziesięć sekund, przechylając go i lekko naciskając, aby umożliwić ujście pęcherzyków powietrza.
Dotyczy tylko ekspresów do kawy z obrotową głowicą.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWOJA KAWA JEST ZAWSZE TAK GORĄCA, JAK CHCESZ

Jest kilka sposobów, aby Twoja kawa była zawsze tak gorąca, jak lubisz. Wybierz najlepszy  dla Ciebie. Możesz ogrzać ekspres za pomocą funkcji płukania. Możesz również użyć gorącej wody do podgrzania filiżanek, a następnie ustawić temperaturę kawy w menu.

ZAWSZE ODPOWIEDNIO MOCNA I KREMOWA KAWA

Aby uzyskać kawę taką jaką lubisz, spróbuj obracać pokrętło regulacji mielenia w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, stopień po stopniu. Upewnij się, że obracasz pokrętło tylko wtedy, gdy młynek jest włączony.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE MLEKO PRAWIDŁOWO WYPŁYWA Z POJEMNIKA NA MLEKO

Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby upewnić się, że możesz zrobić latte swoich marzeń. Wyjmij pojemnik na mleko, wyczyść dyszę gorącej wody/pary i wyjmij pojemnik na mleko. Do czyszczenia obudowy termicznej stosuj tylko wilgotną szmatką.

Następnie zdejmij wylewkę  mleka i rurkę wlotową, obróć pokrętło regulacji pianki zgodnie z ruchem wskazówek zegara do pozycji „INSERT” i wyciągnij. Wyczyść każdy element spieniacza do mleka i upewnij się, że w zagłębieniu i rowku pod pokrętłem nie ma resztek mleka. Jeśli to konieczne, wyczyść rowek wykałaczką.

Ponownie podłącz pokrętło, wyrównując strzałkę ze słowem „INSERT”. Zamontuj wylewkę i rurkę wlotową mleka. Umieść pojemnik na mleko w osłonie termicznej. Na koniec nałóż pokrywkę z powrotem na pojemniku na mleko.

JEŚLI KAWA JEST NALEWANA ZBYT WOLNO ALBO W POSTACI POJEDYNCZYCH KROPLI

Wystarczy obrócić pokrętło regulacji stopnia zmielenia o jeden przeskok w lewo w kierunku „7”, gdy młynek do kawy pracuje. Kontynuuj po jednym kliknięciu, aż kawa będzie zadowalająca. Pamiętaj jednak, że efekt jest widoczny dopiero po zaparzeniu dwóch kaw.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWOJA KAWA ZAWSZE WYPŁYWA Z OBU WYLEWEK

Skorzystaj z  wykałaczki, aby zapewnić drożność obu wylewek..

JAK WYJĄĆ BLOK ZAPARZAJĄCY

Wyłącz urządzenie, naciskając przycisk wł./wył/stand-by. Koniecznie poczekaj, aż ekspres się wyłączy, a następnie przesuń nieco tackę ociekową do tyłu i wyjmij blok zaparzający.

PO ZAKOŃCZENIU ODKAMIENIANIA URZĄDZENIE WYMAGA TRZECIEGO PŁUKANIA

Jeśli ekspres prosi o trzecie płukanie po zakończeniu odkamieniania, po prostu wyjmij zbiornik na wodę, napełnij go do maksymalnego poziomu, a następnie wylej płyn z tacki ociekowej, aby się nie przelał.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE Z WYLEWKI WODY WYDOBYWA SIĘ WODA LUB PARA WODNA

Zatrzymaj wypływanie gorącej wody, naciskając „STOP”. Wszystkie części wylewki dokładnie umyj za pomocą gąbki i ciepłej wody.

CZASAMI MLEKO ZAWIERA DUŻE BĄBELKI I PRYSKA Z DOZOWNIKA MLEKA LUB JEST MAŁA PIANKA

Może się zdarzyć, że mleko nie jest wystarczająco zimne lub nie jest półtłuste albo odtłuszczone. Upewnij się, że używasz odpowiedniego mleka prosto z lodówki (około 5°C). Jeśli efekt nie jest zgodny z oczekiwaniami, spróbuj zmienić markę mleka.

Wskazówki znajdziesz również w poniższym wideo: 

Ekspres do kawy z wyświetlaczem dotykowym

 

Ekspres do kawy z pokrętłem


Zobacz tutaj jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czyszczeniu ekspresu:

Jeśli masz ekspres do kawy z pokrętłem:

Jeśli masz ekspres do kawy z wyświetlaczem dotykowym:VOILA! POSTĘPUJ ZGODNIE Z POWYŻSZYM PRZEWODNIKIEM, ABY UPEWNIĆ SIĘ, ŻE ZAWSZE MOŻESZ CIESZYĆ SIĘ FILIŻANKĄ ULUBIONEJ KAWY!

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.