Electrolux szanuje Państwa prywatność. W tym celu pragniemy poinformować Użytkowników naszej strony Internetowej o obowiązującej w Electrolux polityce w zakresie ochrony Państwa danych osobowych, w tym wykorzystywania plików „Cookies”.

Więcej informacji znajdziesz w naszym Poradniku plików cookies.

Rozdział 3 : Etykiety na ubraniach

Etykiety na ubraniach a nowoczesna technologia

Nie pozwól, by ubrania zniszczyły się przez przestarzałe porady

Wraz z rozwojem technologii powinny zmieniać się nasze przyzwyczajenia w zakresie prania. Mimo to wciąż pierzemy i suszymy w sposób przestarzały, który nie wykorzystuje zdobyczy nowoczesnej technologii. Jest to szkodliwe dla środowiska i naszych ubrań. Kwestionujemy szereg oznaczeń na etykietach na ubraniach, ponieważ są już nieaktualne. Oto, jak się powinno prać i suszyć, by zapewnić ubraniom najlepszą ochronę.


Etykiety na ubraniach, które można zakwestionować

30 to nowe 40

Temperatury prania na etykietach to nie temperatury rekomendowane, tylko maksymalne. Większość prań można zrobić w niższej temperaturze. Pomoże to chronić kolory i strukturę tkanin, a także zmniejszyć rachunki za zużycie prądu. Nasze pralki ÖKOMIX zapewniają wyjątkową ochronę już w 30 stopniach. Opatentowana technologia wstępnego mieszania detergentu sprawia, że rozpuszcza się on szybciej i jest aktywny w niższej temperaturze.

Odkryj pralki z technologią ÖKOMIX

Zapomnij o praniu ręcznym

Zapomnij o tym, co kiedyś mówiono. Pranie ręczne nie jest najlepszym sposobem czyszczenia delikatnych ubrań. Zużywa się w ten sposób więcej wody oraz czasu, a co więcej poddaje się tkaniny większym naprężeniom, niż sądzimy. Nowoczesne pralki z funkcją prania wełny i jedwabiu dzięki specjalnie zaprojektowanym obrotom bębna i niższej temperaturze zapewniają najlepszą ochronę delikatnym tkaninom. Nasze pralki posiadają certyfikat Woolmark potwierdzający, że są one bezpieczne nawet dla wełnianych tkanin oznaczonych symbolem „pranie ręczne”. 


Unikaj pralni chemicznej

Pranie chemiczne jest kosztowne i szkodliwe dla środowiska, a w dłuższym okresie także dla jakości ubrań. Można go uniknąć. Nowoczesne pralki są tak delikatne, że mogą wyprać wiele ubrań z oznaczeniem "pranie chemiczne". Na przykład pralko-suszarka ÖKOKombi Plus firmy AEG z certyfikatem Woolmark. Można w niej bezpiecznie prać i suszyć ubrania w dużo niższych temperaturach - nawet te z oznaczeniem „pranie ręczne”. 

Odkryj pralko-suszarki ÖKOKombi Plus

Zrównoważony rozwój w przyszłości

Zrównoważone projektowanie i trwałość to nie jedynie przelotny trend, tylko przyszłość mody. Już teraz zyskują one na popularności. Wierzymy, że prawidłowa pielęgnacja pozwoli się dłużej cieszyć wszystkimi ubraniami zarówno popularnych marek, jak i renomowanych projektantów. Aby przetestować tę teorię, wypraliśmy wełniany płaszcz za 1588 euro w pralce AEG. 

  • Pierz wełniane ubrania za 1588 euro w domu

  • "Nie musimy chodzić do pralni chemicznej"

  • Jaka jest przyszłość mody?

Teraz już wiadomo, jak najlepiej dbać o ubrania. Ulubione rzeczy zasługują na najlepszą pielęgnację, ponieważ to coś więcej niż włókna i nici. Opowiadają  istorię... Twoją historię. Piorąc i susząc je w nowoczesnym urządzeniu, możesz tę historię zmienić w sagę. A gdy zrobisz coś dla swoich ubrań i środowiska, będzie ona miała szczęśliwe zakończenie.


Odkryj więcej rozwiązań AEG

Doskonałe efekty prania

Zadbaj o swoje ulubione ubrania. Pralki AEG zapewniają niezwykłą delikatność i skuteczność prania przy najniższym możliwym zużyciu energii. 

Odkryj nasze pralki

Susz bez obaw

Możesz powierzyć swoje ulubione ubrania nowoczesnym suszarkom. Gwarantują one doskonałe rezultaty, gdyż suszą delikatnie, skutecznie i w niskiej temperaturze. 

Odkryj suszarki

Pranie i suszenie w jednym urządzeniu

Oszczędzaj czas, energię i przestrzeń, wybierz pralko-suszarkę AEG. Korzystając z równie doskonałej pielęgnacji prania, jaką zapewniają oddzielne urządzenia, sprawisz, że Twoje ulubione rzeczy będą dłużej wyglądały jak nowe. 

Odkryj pralko-suszarki

 
 
Zamknij
 

Określ, gdzie chcesz to udostępnić

Zamknij