Electrolux szanuje Państwa prywatność. W tym celu pragniemy poinformować Użytkowników naszej strony Internetowej o obowiązującej w Electrolux polityce w zakresie ochrony Państwa danych osobowych, w tym wykorzystywania plików „Cookies”.

Więcej informacji znajdziesz w naszym Poradniku plików cookies.

Rozdział 2: Jak należy dbać o tkaniny?

Zbliżenie na ciemną wełnianą tkaninę

Cykl pielęgnacji ubrań

Pielęgnacja od półki sklepowej po domową szafę

Małe zmiany mogą zrobić dużą różnicę i sprawić, że ubrania będą dłużej wyglądać jak nowe. Zużywamy ubrania znacznie szybciej niż poprzednie pokolenia. Noszenie ubrań tak długo jak nasi dziadkowie nie oznacza, że trzeba uciekać się do staroświeckich sposobów pielęgnacji. Staranniejsze zakupy, usprawnienie nowoczesnej technologii prania i suszenia sprawią, że ubrania będzie można nosić latami.


Wszystko zaczyna się w sklepie

Szukaj dobrej jakości

Ubrania dobrze skrojone i uszyte są bardziej trwałe. Dobra jakość kosztuje więcej, ale wiesz, za co płacisz. Szukaj ubrań z trwałych, naturalnych tkanin jak bawełna lub wełna. Sprawdź, czy na szwach i łączeniach nie ma zmarszczek lub nieregularności. Upewnij się też, czy przy guzikach nie wiszą luźne nitki. Ubrania takiej jakości lepiej wytrzymają upływ czasu. Ubrania, które mają niedbałe szwy, lepiej zostawić na wieszaku sklepowym.


Dbaj o ekologię

Możesz zmniejszyć wpływ swoich ubrań na środowisko już od momentu wejścia do sklepu. Na wyprodukowanie 1 kg tekstyliów zużywa się średnio 1 kg chemikaliów. Dlatego szukaj ubrań wykonanych z tkanin ekologicznych, materiałów biodegradowalnych lub podlegających recyklingowi. Ich produkcja wymaga mniejszego zużycia energii i chemikaliów. Co więcej, tkaniny ekologiczne, np. z bawełny organicznej, są trwalsze i zmniejszają nasz ślad węglowy, gdyż starczają na dłużej.

Przejrzysty pojemnik wypełniony chemikaliami używanymi do produkcji ubrań


Troska o ubrania

To, co robimy z ubraniami po ich zakupie, ma ogromny wpływ na ich trwałość oraz na naszą planetę. Ubrania można pielęgnować w sposób, który zapewni im delikatną ochronę a jednocześnie będzie przyjazny dla środowiska.  

Dwie koszule obok schematu pralki AEG

Pierz mniej, chroń lepiej

Niewiele ubrań wymaga prania po każdym założeniu. Zdecydowanie radzimy, by prać rzadziej. Pranie jest szkodliwe dla środowiska i sprawia, że ubrania nie wyglądają długo jak nowe. Poczekaj, aż pralka się zapełni. Częstsze pranie większej ilości ubrań pomoże zmniejszyć zużycie energii i wody - podobnie jak nasza technologia OptiSense. Dostosowuje ona czas i zużycie energii do wielkości załadunku. Nie trzeba często prać, gdyż w naszych pralkach pranie jest efektywniejsze. 

Odkryj nasze pralki

Wiemy, że masz mało czasu. Pielęgnacja nie musi długo trwać. Kilka prostych rad i trików może sprawić, że po praniu rzeczy będą lepiej wyglądały i będą przyjemniejsze w dotyku. Dzięki naszej pomocy z łatwością poradzisz sobie z najtrudniejszym praniem.

Falujący, czerwony jedwab

Detergent do delikatnych tkanin

Użyj specjalnego detergentu, który nie zawiera enzymów białkowych. Mogą one zniszczyć wełnę lub jedwab.

Ubranie w misce z zimną wodą

Reaguj szybko

Jak najszybciej namocz zaplamione ubranie w zimnej wodzie, aby zaopiec osadzeniu się plamy.

A vivid red shirt

Zachowaj kolory

Do prania kolorowych tkanin najlepsze są detergenty niezawierające środków wybielających. Proszku ze środkiem wybielającym używaj do białych ubrań, aby zachować prawdziwą biel.

Dostosuj suszenie do własnych potrzeb

Szybki postęp w technologii suszenia umożliwia bezpieczne suszenie delikatnych tkanin. Wełnę należy suszyć inaczej niż jedwab. Dlatego system AbsoluteCare® firmy AEG posiada osobny program dla obu rodzajów tkanin. 

Odkryj technologię AbsoluteCare®
Leżące obok siebie tkaniny wełniane, jedwabne i bawełniane

Zbliżenie na igłę z nitką oraz nożyczki krawieckie

Więcej informacji

Używając mniej detergentu i wybierając środki przyjazne dla środowiska, zadbasz o ekologię i oszczędzisz na wydatkach. Gdy ubrania się zużyją, sięgnij po igłę i nitkę, zamiast wyrzucać je na śmietnik. Drobne naprawy i przeróbki krawieckie sprawią, że ubrania znów będą wyglądały jak nowe. Aby dowiedzieć się więcej o pielęgnacji ubrań, skorzystaj z przydatnych wskazówek w aplikacji MyAEG. 

   


Jak wyrzucać w sposób odpowiedzialny

Redukcja, przetwarzanie, recykling

Niemal 95% wyrzucanej odzieży nadaje się do dalszego użytku lub ponownego przetworzenia.  Recykling redukuje ilość odpadów i zmniejsza zużycie energii i wody. Dbałość o środowisko nigdy nie wyjdzie z mody.


Chcemy zakwestionować niektóre oznaczenia na etykietach ubrań. Są przestarzałe i nie odzwierciedlają postępu, jaki w ostatnich latach nastąpił w technologii prania. Ujawniamy prawdę o najbardziej niezrozumiałych oznaczeniach na metkach, by ułatwić pielęgnację ubrań i dbałość o ekologię. 

 

 

Przejdź do etykiet na ubraniaach


Odkryj więcej rozwiązań AEG

Doskonałe efekty prania

Zadbaj o swoje ulubione ubrania. Pralki AEG zapewniają niezwykłą delikatność i skuteczność prania przy najniższym możliwym zużyciu energii. 

Odkryj nasze pralki

Susz bez obaw

Możesz powierzyć swoje ulubione ubrania nowoczesnym suszarkom. Gwarantują one doskonałe rezultaty, gdyż suszą delikatnie, skutecznie i w niskiej temperaturze. 

Odkryj suszarki

Pranie i suszenie w jednym urządzeniu

Oszczędź czas, energię i przestrzeń, wybierając pralko-suszarkę AEG. Korzystając z równie doskonałej pielęgnacji prania, jaką zapewniają oddzielne urządzenia, sprawisz, że Twoje ulubione rzeczy będą dłużej wyglądały jak nowe. 

Odkryj pralko-suszarki

 
 
Zamknij
 

Określ, gdzie chcesz to udostępnić

Zamknij