Electrolux szanuje Państwa prywatność. W tym celu pragniemy poinformować Użytkowników naszej strony Internetowej o obowiązującej w Electrolux polityce w zakresie ochrony Państwa danych osobowych, w tym wykorzystywania plików „Cookies”.

Więcej informacji znajdziesz w naszym Poradniku plików cookies.
Powrót do wszystkich artykułów

2010-12-29 - Nowości i artykuły

Nowe naczynia do płyty indukcyjnej?

Jako ogólną zasadę można przyjąć, że naczynie umożliwia gotowanie na płycie indukcyjnej, jeśli jego dno zakrywa co najmniej 2/3 powierzchni pola grzejnego. Choć najlepsza wymiana ciepła ma miejsce, gdy naczynie zakrywa 100% pola grzejnego, technologia indukcyjna daje pod tym względem pewną swobodę.

AEG Induktionsherd

Większa swoboda w wyborze wielkości naczyń

 

Obecnie dostępne są płyty indukcyjne bez zaznaczonych pól grzejnych, dzięki czemu można na nich stawiać naczynia w dowolnym miejscu. Jednym z przykładów tej wspaniałej technologii jest płyta grzejna AEG MaxiSense™. Umożliwia ona ustawianie naczyń o średnicy do 21 cm praktycznie w dowolnym miejscu – a jej duże pole grzejne do przyrządzania paelli ma średnicę aż 27 centymetrów, co zapewnia maksymalną swobodę gotowania.

Ważny jest materiał

 

Jeśli zastanawiasz się, czy wraz z zakupem płyty indukcyjnej musisz kupić nowe naczynia do gotowania, pamiętaj – rozmiar nie ma znaczenia. Ważny jest materiał, z jakiego wykonano naczynia.
Płyta indukcyjna wytwarza zawirowania elektromagnetyczne w dnie naczynia, generując w ten sposób ciepło potrzebne do gotowania. Dlatego najbardziej odpowiednie są naczynia z dnem ferro-magnetycznym. W praktyce doskonale sprawdzają się stalowe naczynia emaliowane oraz naczynia żeliwne.
Jednak nie każdy materiał jest odpowiedni do tej metody gotowania. Stal nierdzewna, miedź i aluminium charakteryzują się zbyt niską opornością elektryczną, aby wytworzyć odpowiednią ilość ciepła. Istnieje jeden wyjątek od tej reguły – producenci oferują obecnie naczynia ze specjalnej stali nierdzewnej, odpowiednie do gotowania na płytach indukcyjnych.

Powrót do wszystkich artykułów

Najczęściej czytane artykuły

Artykuły objaśniające

Jak to działa: zmywarka ProClean™

Kuchenne nowości

Czyste talerze w 30 minut!

Artykuły objaśniające

Jak to działa: suszarki bębnowe ProTex

Artykuły objaśniające

Jak to działa: PerfektFit™

Artykuły objaśniające

Jak to działa: ProFresh
Ostatnio oglądane produkty ()
 

Prześlij znajomemu

Wyślij do kolejnych znajomych

Podgląd wiadomości e-mail Witaj, wydaje mi się, że może Cię to zainteresować

Zamknij
 

Określ, gdzie chcesz to udostępnić

Zamknij
 
 
Zamknij
 

Określ, gdzie chcesz to udostępnić

Zamknij