Electrolux szanuje Państwa prywatność. W tym celu pragniemy poinformować Użytkowników naszej strony Internetowej o obowiązującej w Electrolux polityce w zakresie ochrony Państwa danych osobowych, w tym wykorzystywania plików „Cookies”.

Więcej informacji znajdziesz w naszym Poradniku plików cookies.

IFORMACJE NA TEMAT OZNACZEŃ KLASY ENERGETYCZNEJ OKAPÓW KUCHENNYCH


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI – SPOSÓB NA OBNIŻENIE ZUŻYCIA ENERGII

Dekoracyjny naścienny okap AEG oraz płyta indukcyjna

JAK ZNALEŹĆ NAJBARDZIEJ WYDAJNY OKAP DO SWOJEJ KUCHNI

Nowe etykiety z oznaczeniami klasy energetycznej, zgodne z wymogami UE, pozwalają łatwiej znaleźć szczegółowe, obiektywne informacje na temat wydajności okapu kuchennego. Oprócz informacji o średnim zużyciu energii na etykiecie można znaleźć dane dotyczące poziomu hałasu przy maksymalnej prędkości wentylatora, efektywności pochłaniania zanieczyszczeń oraz sprawności oświetlenia. Od stycznia 2015 r. wszystkie okapy kuchenne są zaopatrzone w te informacje i noszą oznaczenie klasy energetycznej od F do A+, dzięki czemu można łatwo znaleźć odpowiednie urządzenie do swojej kuchni.


PORÓWNYWANIE EFKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ OKAPU

Nowe etykiety z oznaczeniem klasy energetycznej muszą być umieszczane na wszystkich okapach kuchennych sprzedawanych na terenie UE od stycznia 2015 r.

A. Efektywność energetyczna

B. Roczne zużycie energii: wyrażone w kWh.

C. Klasa wydajności przepływu dynamicznego: określana na podstawie natężenia przypływu, wartości ciśnienia oraz poboru mocy.

D. Efektywność pochłaniania zanieczyszczeń: określana na podstawie ilości zanieczyszczeń zatrzymywanych przez filtry przeciwtłuszczowe.

E. Klasa sprawności oświetlenia: określana na podstawie średniej wartości natężenia oświetlenia i poboru mocy.

F. Poziom hałasu: określany przy najwyższym ustawieniu podczas normalnej pracy.
Hoods energy labelling

 


Stawiamy na wysoką wydajność i dbałość o środowisko

W firmie AEG uważamy, że najlepsze w swojej klasie urządzenia powinny być również przyjazne dla środowiska.  Dlatego z zadowoleniem przyjęliśmy wprowadzenie nowych etykiet z oznaczeniem klasy energetycznej, które nie tylko zapewniają przejrzyste informacje na temat wydajności danego okapu, ale także zachęcają producentów do projektowania jeszcze bardziej energooszczędnych urządzeń.

Automatyczna regulacja siły wyciągu dzięki technologii Hob2Hood

System Hob2Hood automatycznie dostosowuje siłę wyciągu okapu do sposobu gotowania, aby zapewnić czyste powietrze i świeżość w kuchni.

Odkryj technologię Hob2Hood

Oszczędzaj energię dzięki technologii OptiHeat

Skorzystaj z zalet funkcji OptiHeat płyty grzejnej Maxisense, która pozwala wykorzystywać ciepło resztkowe pod koniec gotowania potraw.

Odkryj technologię Maxisense Plus

Większa pojemność nie oznacza gorszej efektywności

Superpojemny piekarnik AEG MaxiKlasse oferuje o 20% więcej powierzchni na blasze do pieczenia i jednocześnie zużywa o 20% mniej energii niż urządzenia klasy A.

Poznaj piekarniki

 
 
Zamknij
 

Określ, gdzie chcesz to udostępnić

Zamknij